#Girişimcilik

Adform Türkiye’ye Geliyor!

Türkiye’nin yeni nesil olan reklam şirketleri için oldukça cazip bir destinasyon olma yolunda hızla ilerliyor. Satın alma ya da yatırımlarla hızlanan pazarının en yeni oyuncusuyla Adform oluyor. Avrupa’nın en büyük adtech girişimlerinden bir tanesi olan Adform, Artık Türkiye’ye geliyor.

Elde etmiş olduğumuz bilgilere göre, Türkiye ve Ortadoğu operasyonların başlatılması adına çalışmaya başlayan Adform, Bir firma kurulması görevini 1 Nisan itibariyle Cem EROĞLU’na yönlendirdi. Cem EROĞLU kısa bir zaman öncesinde RekMob’u satın almıştı. AdForm’un Türkiye ve MENA bölgesindeki Ticari Direktörü olarak görevini gerçekleştirecek.

2002 yılında Danimarka sınırlarında kurulan Adform, Bugün yaklaşık olarak on alt ülkede yirmi bir bin reklam veren bine yakın dijital medya ajansı beraberinde dört yüz yayıncı ile işbirliği yapıyor. Halka açık bir şekilde olan Adform’u diye çapında çalışan sayısı ise altı yüz civarında.

adform1[1]

Adform, Programatikten, DSP, PMP ve SSP reklam veren ad-server’a, Çapraz kanalla izleyicileri baz almadan Outdoor RTB, DMP aynı zamanda TV RTB’ye dijital konusunda geniş bir şekilde ürün – servisleri kullanıcılara sunuyor. Adform, Türkiye pazarında offline olarak satın alma sürecinde DSP panelleri sağlanması tahmin ediliyor. Bu durumla birlikte programatik firmaların Türkiye’de odaklanacağı öncelik alanlardan bir tanesi.

Programatik reklamcılığın zenginleştirilmiş olan modellerin arasında ajanslara ve reklam verenlere tek bir platform üzerinde sunulması amaçlayan Adform teknolojisinin satın alınmasının sonucunda yayın sonu ad-server ­raporlanması kadar tüm süreci komple kaplıyor.

YORUMLAR