#İnternet

Amazon Beklentilerin 2 Katı Kâr Etti

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi diyebileceğimiz ABD menşeili Amazon ARGE çalışmalarına daha fazla kaynak ayırarak yıl boyunca yeni ürünler üretti, ayrıca piyasada var olan ürünleri de web sitesi üzerinden sattı bu sayede her iki koldan müşteri kitlesine sahip olan Amazon bu yılın ilk çeyreğinde analistlerin beklentisinin 2 katı kadar kar elde etti.

Amazon’un satışları ilk çeyrekte 22,7 milyar dolardan 29,1 milyar dolara yükseldi. Satışlarda artış oranı yüzde 28’i buldu.
Kâr ve satışta beklentilerin aşılması Amazon hisselerinin yüzde 13 değer kazanmasını sağladı.

Amazon kendi ürünlerini üretmesinin yanında Amazon Web Services adını verdiği Cloud hosting işine de girerek uluslararası müşteri kitlesi elde etti, kaliteli hizmetiyle müşterileri kendine bağlamayı ve kısa sürede adını tanıtmayı başardı. Şimdilerde Amazon en iyi web barındırma firmalarından biri olarak piyasada geçiyor, Amazon Web Services firmasıyla da e-ticaret alanının dışında büyük kar elde etmiş oldu.

[haber id=”355″] Emin adımlarla yolunda ilerleyen Amazon’un gelecek zamanlarda daha fazla kazanç elde etmesini ve daha da büyümesini bekliyoruz.

ETİKETLER
YORUMLAR