#Girişimcilik

Amazon “Treasure Truck” isminde bir patent satın aldı.

Amazon ürünlerini hızlı ve pratik bir şekilde bizlere ulaştırmak için uzun zamandır geniş çapta projelerle karşımıza çıkıyor. İlk başta dronelarla ürünlerini ulaştırmaya çalışan Amazon bu denemesinden alnının akı ile çıkmıştı, ardından üzerinde Amazon yazan bir zeplin ortaya çıktı. Bu zeplinin havada ürünlerini depolayıp, kullanıcıların siparişinin çoğunlukta olduğu yere konuşlanıp ürünlerini kullanıcılarına kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırmak için olduğu söylendi. Zeplin de ki ürünleri dronelar ile ulaştırmayı düşünen Amazon ortaya güzel bir şey çıkaracak gibi duruyor. Bu sefer patenti uçan bir depo için değil de sokaklarımızda gezecek bir araç için satın aldı.

Bizleri bir dondurma kamyonunun peşindeki çocukları sevindirdiği gibi sevindiren Amazon bu sefer de “Treasure Truck” adlı kamyonuyla 7’den 70’e herkesi sevindirmeye geliyor. Treasure Truck, kaçırmak istemeyeceğiniz inanılmaz şeylerle semtinize kadar geliyor. Tıpkı dondurma kamyonetiniz gibi ama dondurmadan daha iyi” diyen Amazon bizleri “Treasure Truck” ile işte böyle tanıştırmıştı. Treasure Truck, Amazon Mobile Alışveriş uygulamasının bir parçasıdır. Amazon bu uygulamasına  şimdilik Seattle’da başladı. Sadece Seattle için geçerli olan bu uygulamayı genişletmek isteyen Amazon,patentini de alarak bir adım atmış oldu. Patenti elektronik ekranlı şeritlerle süslenmiş, kamyonun arka tarafı için de bir dizi taslak içeriyor. Bu harika kamyonun yaratıcıları; Sherman Griffin, Samuel Pike Hall VI ve Douglas James Herrington.

Patent başvurusu, kamyon daha şehrin sokaklarına yerleştirilmeden iki ay önce 17 Nisan 2015’te gerçekleşmişti. Amazon resmi olarak henüz hiçbir şey söylemedi, ancak hangi şehirlerin toplama işlemi için uygun olduğunu belirlemek ve genişleme planını denetlemek için bir ürün yöneticisi aradığını belirtti. Treasure Truck ayrıca emlak konularıyla ilgilenmek için kıdemli bir iş geliştirme müdürü de arıyor. Amazon bu uygulamasını Seattle dışına çıkarmak istediğini de söyledi. Ürünlerini gökyüzünde depolayan  bir firma için yapılamayacak birşey değil gibi duruyor.

YORUMLAR