#Genel

Apple LGBT Pride için Apple Watch kayışı üretti

Dün dünya çapında LGBT Pride (Onur) günüydü, farklı cinsel tercihlere sahip insanların haklarını korumak için her yıl olduğu gibi bu yıl da onur yürüyüşleri düzenlendi. Bu yürüyüşlere Microsoft, Google, Facebook, Twitter vb. gibi birçok dev firma destekte bulundu. Geçtiğimiz sene eşcinsel olduğunu açıklayan Apple CEO’su Tim Cook’un bu açıklamasından sonra Apple LGBT hakları konusunda üst düzey hassasiyet göstermekte bundan dolayı bu yürüyüşlerin en büyük destekçilerinden birisi de Apple diyebiliriz.

Yürüyüşte Apple çalışanları ve severleri için dikkat çeken bir diğer konu ise Apple Watch için özel bir LGBT Pride kayışı üretilmiş olması, birçok renkten oluşan bu kayış LGBT destekçilerinin yanı sıra birçok Apple severin hoşuna gidebilecek cinsten;

apple watch lgbt pride kayış

Dün düzenlenen ABD’de düzenlenen yürüyüşlerde hediye olarak Apple çalışanlarına dağıtılan bu özel kayışların Apple tarafından müşteriler için üretilip üretilmeyeceği şimdilik bilinmiyor ancak bize göre bu kayışları beğenen ve isteyen çok kişi olacak gelecek günlerde göreceğiz.

YORUMLAR