#Sosyal Medya

Apple sosyal medya aktivitesini artırıyor

Bugüne dek sosyal medya mecralarında (Twitter, Facebook, Instagram gibi) pek görünmeyen Apple yakın zamanda sosyal medya aktivitesini artıracağına dair sinyaller vermeye başladı.

Birçok firmanın sosyal medya üzerinde bir destek sayfası olmasına rağmen geçtiğimiz seneye kadar Apple’ın hala bir destek sayfası yoktu ve geçtiğimiz sene @Applesupport isimli Twitter sayfasını açarak hizmet vermeye başladı yani Apple sosyal medya konusunda aceleci davranmadı ve hala da davranmıyor diyebiliriz.

@Applesuport hesabı

@Applesupport hesabı üzerinden Apple müşterileri ürünlerle ilgili destek ve ipuçlarına ulaşıyor.

Ancak durum değişecek gibi görünüyor dediğimiz gibi Apple geçtiğimiz sene başta destek sayfasını ardından iTunes, AppStore gibi ürünlerinin hayran sayfasını açmıştı bugün ise direkt olarak resmi firma Twitter sayfasını aktive etti.

Bugüne kadar Twitter üzerinde @Apple sayfasında bir yumurta resmi görünürken bugün sayfaya Apple logosu eklendi ve anında onaylanmış hesap rozeti aldı.

@Apple henüz tweetlemedi ancak yakın zamanda bir tweet atarak tam anlamıyla sosyal medyada aktivitesini üst seviyeye çıkaracak gibi görünüyor Apple’ın bu politikayı izlemesinin arkasında müşterileriyle her mecrada daha da yakınlaşmak ve hizmet seviyesini artırmak olduğu düşünülüyor, elbette zamanla neler olup bittiğini göreceğiz.

 

YORUMLAR