#Genel

Apple’dan akıllı kablosuz kulaklık; AirPods [İnceleme]

Bu akşam Apple konferansında tanıtılan hiç beklenmeyen ve herkesi şaşırtan bir teknoloji bizlere sunuldu; Apple’ın yeni ve benzeri görülmemiş bir tasarım ve performansa sahip akıllı kablosuz kulaklığı AirPods! İnanılması zor ama geliştirilmiş olan bu kablosuz kulaklığın içerisinde kulaklığın akıllı olmasını sağlayan Apple W1 çip, batarya, mikrofon, hoparlör ve dahası bulunuyor hepsi bu küçük kulaklığın içerisine başarıyla sığdırılmış.

AirPods

iPhone 7 ile birlikte tanıtılan AirPods sıradan kulaklık kullanma alışkanlığınızı yıkıyor çünkü Siri ile bağlantı halinde olan bu kulaklıkla konuşabiliyor ve hatta sohbet edebiliyorsunuz;

Kardeşim Ozan’ı ara, müziğin sesini aç veya en yakın eczaneyi tarif et gibi komutlar vererek bu kulaklığın Siri bağlantısıyla (iPhone’unuzun yanınızda olması gereklidir.) size rehberlik etmesini sağlayabilirsiniz. Yani Apple tam anlamıyla kullanıcısını anlayan ve uyum sağlayan bir teknoloji daha geliştirmiş diyebiliriz.

AirPods’lar sizi yarı yolda bırakmamak üzere tasarlanmış bu kadar küçük boyutta bir cihaza sığdırılmış olan küçük bir batarya W1 işlemci sayesinde gerektiğinde ve verimli düzeyde enerji harcayarak tam şarj ile 5 saate kadar müzik dinlemenize olanak sağlıyor. Ayrıca AirPods’un kutusu bir batarya depolayıcısı işlevi de görüyor ve 24 saate kadar kulaklıklarınızı şarj edebiliyor.

15 dakikalık şarj ile 3 saat kesintisiz müzik!

Kulaklıklarınızı şarj kutusuna koyarak yalnızca 15 dakika şarj etmeniz 3 saat kesintisiz müzik keyfi yaşamanız için yeterli imkan sağlıyor sizce de çok iyi değil mi?

AirPods

Kablosuz kulaklıktaki en iyi deneyim ve ses kalitesi

Sizlere gerçekleri sunmak üzere yazıyoruz bir Apple reklamı yapmak istemiyoruz ve bunun bir gerçek olduğuna emin olabilirsiniz, AirPods bu zamana kadar geliştirilmiş en kaliteli kablosuz kulaklık deneyimini ve ses kalitesini sunuyor. Çünkü AirPods, zengin ve yüksek performanslı AAC ses sunuyor. Bir telefon görüşmesi yaparken veya Siri’yle konuşurken sesinizin duyulması gerektiğinde, hüzmeleme özellikli çift mikrofon arka plandaki gürültüyü filtreliyor ve size en kaliteli ses deneyimini yaşatıyor.

Bütün bunların dışında sıradan wireless cihazlar gibi AirPods’u eşleştirmenize gerek yok çünkü hepsini kendi gerçekleştiriyor, Apple Watch’unuza, iPhone’unuza ve Mac’inize otomatik olarak bağlanıyor.

Peki ya fiyatı?

İşte burada biraz duraksıyoruz çünkü ülkemize göre yüksek dolar kurunun da etkisiyle fiyatı yüksek diyebiliriz. AirPods henüz satışta değil, ekim sonunda Apple Store’larda yerini alacak resmi fiyat ise belli oldu; 779 Türk Lirası, eğer havale ile alırsanız 747,84 Türk Lirası’na denk geliyor.

 

Sizce de çok uyumlu değiller mi?

Apple airpods, iphone 7

YORUMLAR