#Teknoloji

Apple’dan RED iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sürprizi

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde Apple Türkiye’yi uluslararası garanti kapsamına dahil etmeyeceğini açıklamış ve Türkiye’deki kullanıcılarını üzmüştü. Apple bu sefer de AIDS konusunda farkındalık yaratan ve bu hastalığa karşı savaşan (RED) organizasyonu ile işbirliği içerisinde olup güzel bir şeye imza attı.

Iphone 7 ve Iphone 7 Plus’ın, Jet Black, Rose Gold, Siyah, Gümüş, Altın renkleri zaten halihazırda bulunuyor bu renklere şimdi bir yenisi daha katılıyor ‘Red’. Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kırmızı renkli modelini duyurdu. Apple bugün, (RED) şirketi ile 10 yıldan uzun süredir devam eden işbirliğine dikkat çekmek üzere, canlı kırmızı alüminyum bir kaplamaya sahip iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (PRODUCT)RED Special Edition’ı duyurdu. Özel sürüm olacak olan (PRODUCT)RED iPhone’u 24 Mart Cuma günü itibari ile tüm dünyada online olarak ve mağazalardan sipariş verebileceksiniz.  Apple‘ın AIDS konusunda farkındalık yaratan ve bu hastalığa karşı savaşan (RED) şirketine verdiği ve birçok ürününün kırmızı renkli özel versiyonlarını çıkardığı biliniyor. Apple, şimdi ise bu ürünlerin arasına iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı da kattı.

Apple CEO’su Tim Cook konu ile ilgili şu sözleri söyledi: “10 yıl önce (RED) ile çalışmaya başladığımızdan bu yana, müşterilerimiz ilk iPod nano (PRODUCT) RED Special Edition ile başlayıp bugün Beats ürün serisi ve iPhone, iPad ve Apple Watch için aksesuarlarla devam eden ürünlerimizi satın alarak AIDS’in yayılmasına karşı verilen mücadelede çok önemli katkılar sağladılar.” Her iki özel sürüm modelinin de mevcut modellerden teknik bakımdan herhangi bir farkı bulunmuyor.

Tüm dünyada 24 Mart Cuma günü itibari ile satışa çıkacak olan özel sürüm cihazlar, ABD, Avustralya, Belçika, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Rusya, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Birleşik Krallık ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil 40’tan fazla ülke ve bölgede Mart ayının sonundan itibaren müşterilere gönderilmeye başlanacak. Nisan ayında ise Brezilya, Şili, Kolombiya, Hindistan, Türkiye ve diğer ülkelerde satışa sunulacak.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (PRODUCT)RED Special Edition 128 GB ve 256 GB modelleriyle kullanıcının cebini yakmaya devam ediyor, ama bu sefer güzel bir amaç bir farkındalık uğruna yakıyor. 4.299 TL’den başlayan fiyatlarla Apple.com.tr’da, Apple Store’larda, Apple Yetkili Bayileri’nde ve belirli operatörlerde satışa sunulacak.

ETİKETLER
YORUMLAR