#Genel

Artık Facebook’ta Etkinlik ve Gruplardan Yayın Yapılabilecek!

Facebook daha önce geliştirmiş olduğu canlı yayın özelliğini ilk olarak ünlülere sunmuştur. Ünlülere sunulan bu özellik yeteri kadar talep almadığı için Facebook yavaş yavaş tüm kullanıcılar için alt yapı hazırlama sürecine giriyor. Yapılan son güncellemeler doğrultusunda artık gruplar ve etkinlikler içinde canlı yayın desteği bulunacak.

Facebook üzerinde kayıtlı olan kullanıcılar artık gruplardan, etkinliklerden rahatlıkla yayın yapabilecek. Oluşturulan canlı yayın sonrasında Facebook bir takım işlemlerde bulunarak canlı yorum yapmayı kullanıcılara sunacak. Genellikle canlı yayın olarak kullanıma çıkan uygulamalardan bir tanesi olan Periscope’a karşı gelmek isteyen Facebook Live yapmış olduğu bu tutum ile nasıl başarı sergileyeceği merak konusu.

facebook-live[1]

Yaklaşık olarak altmış ülkenin gerçekleştirmiş olduğu canlı yayın videoların da gösterileceği harita oluşturulmuş. Bu harita üzerinde kim nerede yayın yapıyor rahatlıkla görülüyor. Oluşturulan videolar da ise ikon düzenlemeleri yapılabilecek ve videolar için beşe yakın birbirinden farklı filtreler kullanılacak.

Gerçekleştirilen etkinliklerde canlı yayının aktif durumda olması oldukça önemli. Bu nedenle konserlerin ya da bir toplu etkinliğin çok daha büyük bir kitleye ulaşması mümkün hale gelecek böylece kullanıcılar “Davet Et” butonuyla sevdiklerini ve katılmasını istedikleri kişileri canlı yayına davet edebilecek.

Oldukça hızlı bir şekilde geliştirilen Facebook Live en kısa sürede tüm kullanıcılara açılması bekleniyor. Aşağıda ise canlı yayın kullanan kişilerin çektiği anları görebilirsiniz.

YORUMLAR