#Sanal - Artırılmış Gerçeklik

Aryzon AR’ın Google Cardboard’u Olmak İstiyor

Google bundan 2 yıl önce Google Cardboard’u çıkarıp VR’ı kartondan kutunun içerisinde sergileyerek hem bu deneyimi yaşama şansı verdi hem de çok büyük bir kitleye hitap etti Amaç para kazanmak değildi bu ürünü herkesin deneyimleyebilmesiydi. Ürün 3 – 5 dolar arası bir fiyata satılıyordu ve Google bu sayede kulanıcının kalbini çaldı. Bu arada Google’ın Cardboard’u bir tek kullanıcıyı etkilememiş gibi duruyor.

Aryzon firmasının ‘her telefon için AR(Arttırılmış Gerçeklik) deneyimi’ sloganı ile yola çıkarak ortaya çıkardığı ARYZON 3D AR(Arttırılmış Gerçeklik) gözlüğü fikri herkesi etkiliyor, sebebi ise başta da dediğimiz gibi firmanın asıl amacının paradan daha öte olması ve herkesin bu deneyimi yaşamasına olanak vermek istemesi. Piyasadaki diğer ürünlerle kıyaslandığında, gerçekten daha ucuz bir fiyatı olduğunu görebiliyorsunuz.

Aryzon firmasının ürünü daha Kickstarter’a konulduğu ilk günden ihtiyaçları olan parayı toplamaları da ürünü çıkarmaya doğru emin adımlarla gittiklerini gösteriyor. Herkesin bildiği üzere AR denildiğinde ilk olarak akla gelen ve AR sektörünü kasıp kavuran Microsoft Hololens’in %1’i gibi bir ücrete ARYZON 3D AR’a yani Hololens’in 3000$’lık fiyatına karşı 32$ gibi bir fiyata ürünün full sete sahip olabilirsiniz. 

Yapımı maksimum 5-10 dakika civarında süren ve neredeyse normal AR’ın sahip olduğu çoğu özelliği sahip olan ürünün bir de uygulaması var. Hem Google Play Store’da hem de App Store’da bulabileceğiniz uygulama sayesinde ARYZON 3D AR’ınız ile bağlantı kurubileceksiniz. Ürün Eylül ayından itibaren müşterilere teslim edilmeye başlanacak. Siz de bu deneyimi yaşamak veya daha fazla bilgi almak istiyorsanız, buradan Aryzon’un Kickstarter’daki sayfasına ulaşabilirsiniz.

 

YORUMLAR