#Girişimcilik

Batman v Superman Rekor Kırdı

THY’nin sponsoru olduğu ve uzun zamandır tanıtımları yapılan ‘Batman v Superman’: Dawn of Justice (Adaletin Şafağı) filmi vizyona girdikten sonra ilk 5 gün içerisinde 424 milyon dolar gişe hasılatı elde etmeyi başararak bir rekor kırdı.

Film Türkiye’de ise ilk üç günde 513 bin 873 kişi tarafından izlendi. Filmin Türkiye’deki gişe hasılatı 7 milyon 139 bin lira oldu.

Çizgi roman fanatikleri tarafından her zaman yeni serileri çıkması beklenen Batman ve Superman’in ortak yer aldığı bu film büyük bir kitle tarafından uzun süredir bekleniyordu.

Batman ile Süpermen’in karşı karşıya geldiği ve THY uçağından bir sahnenin de yer aldığı film, ilk beş günlük gişe hasılatı aynı sürede 529 milyon dolarla “Star Wars”, 524 milyon dolarla “Jurrassic World” ve 484 milyon dolarla “Harry Potter” filmlerinin gişe hasılatlarının ardından dördüncü sırada yer alıyor.

Medya araştırma şirketi comScore’dan Paul Dergarabedian ise “Açık olarak görülüyor ki burada ana fikir eleştirilerden daha cazip. Eğer çizgi romanlarla biraz ilgiliyseniz ve Batman ile Superman’i biraz tanıyorsanız iki karakterin beyaz perdedeki kapışmasını kaçırmak istememeniz normal” diyor.
Batman v Superman filmi , 66 ülkede 40 binin üzerinde sinema salonunda gösterime girdi ve rekorlara devam etmesi bekleniyor.

 

YORUMLAR