#İnternet

.blog alan adı uzantısı kayda açılıyor

İnternet mecrasını oluşturan alan adı çeşitliliği gün geçtikçe artıyor, günümüzde internet üzerinde sıkça kullanılan popüler kelimeler ve popüler bölge isimleri alan adına dönüştürülüyor. Örnek vermek gerekirsek Türkiye için gündemi oluşturan alan adı .istanbul uzantısı iken genel anlamda internet mecrasında özellikle blog yazarlarını hedef alan yeni alan adı .blog uzantısı şeklinde hayata geçiriliyor.

Kısa, net ve ne demek istediği oldukça belli olan bir alan adı uzantısı olan .blog uzantısı için alan adı yayıncılarının yorum ve eleştirilerine göre bu uzantı umut vaat eden türden, .blog uzantısı için ön sipariş veren binlerce alıcı bulunurken bu uzantı hakkında bir çok forumda konular açılıyor ve genelde olumlu yorumlar yapılıyor. Güzel haber ise yakın zamanda duyuruldu, .blog uzantısı pek yakında ön kayda ve ardından genel kayda açılıyor.

[haber id=”1395″]

2 Kasım 2016’da ön kayda açılacak alan adı için genel kayıt tarihi ise 21 Kasım 2016 olarak belirlenmiş. İnternette 200 milyona yakın blog olduğu düşünülüyor ve bu uzantı çoğu blogger için oldukça değere sahip kısaca bu alan adından herkes çok fazla şey bekliyor zamanla göreceğiz ancak şundan eminiz ki internet de gün geçtikçe yeni kimlikler kazanmaya başlıyor.

.blog uzantısının bir WordPress servisi olduğunu ve get.blog adresinden ön sipariş ve kayıt işlemlerinizi yapabileceğinizi belirtmek isteriz.

ETİKETLER
YORUMLAR