Bu Blog…

Sevgili okuyucumuz,

İnsanların görmesi gereken, duyması gereken şeyler var diye düşünüyoruz. Dünyanın diğer ucunda yaşanan gelişmelerden haberdar olmalıyız böylece insanın doğuştan gelen yalnızlık ve umutsuzluk sorununa medya olarak bir nebze olsun çare olabiliyoruz.

Bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle internet gelişti ve hızlandı, haliyle okuyucunun bu konulara ilgisi beklenmedik düzeyde artış gösterdi ve habercilik sektöründe ”Teknoloji” hatta ”Sosyal Medya” konusu başlı başına bir alan haline geldi.

Günümüzde bu konuda birçok yazılı ve dijital yayın organı bulunmakta ancak bunların bir çoğu büyük şirketlere bağlı robotlaşmış ve klasik haber yayıncılığı yapıyor.

Yani kısacası 2016 yılına geldiğimizde Türkçe teknoloji & sosyal medya sitelerinin sayısı neredeyse sayılamayacak kadar çoktu ancak bize göre paraya odaklanmadan öncelikle sevdiği ve ilgi duyduğu için bu işi yapan editörlerden oluşan  gerçek teknoloj, dijital medya bloglarının sayısı bir elin parmaklarını geçemeyecek sayıdaydı!

Tam bu sırada dijitolog.com bir dijital medya blogu olarak Türkçe internet ağına katılmış oldu. Bu blogun editörleri her gün alanlarında uzman kişilerle yaptıkları röportajları, gündemin nabzını tutan araştırmalarını, birçok kaynaktan derledikleri ve  dolayısıyla tutkuyla ürettikleri içeriklerini ”blog haberciliği”  anlayışıyla okuyucunun gözünde canlandırarak sizin için  yayına alıyor.

İlginizden dolayı teşekkür ederiz, dijitolog.com okuyucularımızdan aldığı güçle her gün yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Baran Bedir

 Genel Yayın Yönetmeni

—————-

Adımız

Dijitolog’da nereden çıktı?

Sözlük anlamı olarak Dijital; ”verileri bir ekran üzerinde elektronik olarak gösteren” anlamına geliyor.

Log  ise ”bilgisayarda işlemlerin kaydedildiği belge yani bir nevi bilgisayar defteri” anlamına gelmekte yani Dijitolog bir dijital medya logu, tam anlamıyla bir blog.