#Mobil

Daima Açık Ekran Tüm Android Cihazlara Geliyor!

Samsung’un Galaxy S7, LG’nin ise G5 model için özel olarak gelişimi yapılan Always Mode Display yani ekranını sürekli olarak açık kalması özelliği, Gelişimi yapılan bir uygulama ile birlikte artık tüm Android cihazlarında yer alıyor. Samsung Galaxy S7’nin ve LG G5’in duyurulmasından hemen önce, Ekranını sürekli aktif olacak özelliği ile ilgili sızdırılan bir çok haber internet ortamında bulunuyor.

LG g5’in tanıtılmasından sonra bu özelliğin üzerine dikkatleri çevirmiş durumda. Yapılan açıklamaların devamında batarya ömrünün de azaltılmayacağı açıklanmış. İki firmanın cihazlarında yer alan uygulama yapılan ufak bir güncelleme ile birlikte artık tüm android telefonların yazılımlarında yer alacak.

GalaxyS7_Feature_AOD_Main_4[1]

Bahsi geçen özelliğin ne olduğunu açıklayacak olursak cihaz kapalı durumdayken yani kilit ekranındayken ekran üzerinde analog ve dijital saatlerin görülmesini sağlıyor. Bu şekilde kullanıcı saate bakmak istediğinde ekran kilidini açmak yerine direkt olarak görebilecek aynı zamanda saat dışında kullanıcıya uygulamalardan gelen bildirimler de yansıtılıyor. Telefonun batarya ömrünü de dikkate alarak oldukça kısık bir ışık altında görev yapan uygulama, Bataryanızı çok fazla etkilemeyecek.

Google Play’e kaydı yapılan uygulamayı indirip kurduktan sonra ayarlarından ‘Enable’ ederek General Setting penceresi altından ekranın parlaklığı gibi seçenekleri rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı devre dışı almak istiyorsanız tekrardan ayarlar kısmından ‘Disable’ moduna alarak eski halinde tekrardan kullanabilirsiniz.

YORUMLAR