#Genel

Dijital medya gazetesi ZETE yayın hayatını sonlandırdı

2011 yılında tablet üzerinden yayın hayatına başlayan dijital medya gazetesi zete.com yayın hayatını sonlandırdığını açıkladı, kendine has bir kullanıcı kitlesi olan zete.com ziyaretçi kitlesi tarafından çok sevilen ve takip edilen bir internet gazetesiydi ancak Türkiye’de gazete okuma oranlarının düşük olması takribinde internet gazeteciliğine duyulan ilginin de beklenilen düzeyde olmaması sebebiyle ZETE’de yayın hayatını büyük bir üzüntüyle sonlandırdığını açıkladı.

 

Özellikle Türkiye için tablet üzerinden yayın yapmaya başlayan devamında web versiyonunu da çıkaran ZETE ilkleri başarmıştı ancak devamlılığını sağlayamadı Dijitolog ailesi olarak biz de bu haberi derin bir üzüntüyle karşıladık. Umuyoruz büyük inançlarla yayın hayatına başlayan Türkiye’deki diğer internet medya organları da ZETE gibi yayın hayatına son vermek durumunda kalmaz.

Kullanıcı seçici değil mi?, En büyük etken ne?

Zete.com’da olduğu gibi kaliteli bir ekibiniz, düzenli ve güncel içerik girişleriniz ve reklamı az bir internet siteniz olsa dahi kullanıcı sizi tercih etmeye/ettirilmeyebilir. Ziyaretçilerin büyük bölümünün Google üzerinden sitelere ulaştığı günümüz internet ekosisteminde Milliyet, Hürriyet gibi ana akım medya organlarının itinasız yazılan haberleri dahi binlerce okuma oranına ulaşırken bizim gibi veya ZETE gibi ciddi  ve kaliteli içerik üreten medya organları başarılı olamayabiliyor bunun başlıca sebebi elbette Google e tabiki biraz da insanımızın seçici olmamasıyla bağlantılı, umuyoruz gelecekte Türkiye’de okuyucular çok daha seçici olurlar…

 

ETİKETLER
YORUMLAR