#Genel

Elon Musk gençliğinde günde 1 dolar harcıyormuş

PayPal, SpaceX ve Tesla Motors’un yaratıcısı ünlü girişimci Elon Musk’ın hayatından ilhamlar alabilmek her girişimcinin hevesi diyebiliriz, Musk‘ın hayatından yeni detayları öğrendikçe sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

Elon’da Steve Jobs’un 3 ay sadece elmayla beslenmesi, vegan olması ve zen budizmine göre hayatını şekillendirmesi gibi hayat felsefeleriyle benzer bir felsefe edinmiş ve gençliğinde klasikleşmiş bir hayat tarzıyla değil, renkli ve sıradışı bir hayat tarzı yaşamış. Musk İlk şirketi olan Zip2’yu 28 yaşında satıp milyoner olmadan önce günde sadece 1 dolar ayda ise en fazla 50 dolar harcayarak hayatını idame ettirmeye çalışıyormuş.

[haber id=”721″]

Yaşadıklarını StarTalk radyosunda ünlü astrofizikçi Neil de Grasse Tyson’a anlatan Elon Musk, girişimci bir lider olabilmek için günde 1$’a alabileceği sosisli sandviç ve 1 adet portakal yieyerek gününü geçirmeye çalışıyormuş elbette her gün aynı menü veya aynı fiyat olmasa da hedefi günde sadece 1$ harcamakmış.

 Elon verdiği röportajda şöyle söylüyor;

“Amerika’da canlı kalabilmek çok kolay. Bu sebeple yaşamak için ihtiyaç duyabileceklerimi de düşük seviyede tuttum. Ucuz bir evde, bilgisayarımla, açlıktan ölmeden yaşayarak başarabileceğimi fark ettim.” diyor. Bu felsefeyi bir süre için benimseyen Elon Musk artan büyük miktarda parasını girişimlerine yatırdığını söylüyor belki de o dönemde sağlıksız beslenmiş olsa da girişimlerine yeterince yatırımı yaparak bugünkü başarısını elde etti diyebiliriz.

YORUMLAR