#Eğlence

En çok beğenilen 9 Netflix Orijinal yayını

Bazen hayatın gürültüsünden kaçmak istediğimiz zamanlar vardır, bu zamanlarda bir yanda kahveniz bir yanda favori Netflix diziniz ve tabiki bir de en sevdiğiniz insanla zamanınızı keyifli dakikalara çevirebilirsiniz.

Türkiye’de en çok beğenilen (izlenme verilerine göre) 9 Netflix Orijinal (Netflix tarafından yapılan) yayınını sizler için derledik.

1-) Black Mirror 

İnsanoğlunun gelişen teknolojiyle imtihanının geçtiği distopik bir geleceğin ele alındığı dizi olarak kısaca özetlesek de her bölümü farklı bir temanın işlenerek karamsar bir havayla anlatıldığı, boğucu olduğu kadar merak uyandırıcı bir Netflix Orijinal serisi olarak bilim kurgu severlerin dikkatini çekiyor.

2-) Narcos

Güney Amerika’daki suç dünyasının en büyük uyuşturucu baronu olan Pablo Escobar’ın hayatını (Tam adı Pablo Emilio Escobar Gaviria) ve diğer sezonlar Medellín Karteli’nin olaylarını anlatır.

3-) Stranger Things 

80’lerde kayıp bir çocuğun aranması sırasında yaşanan ilginç bilim kurgu hikayenin anlatıldığı Stranger Things özgün senaryosuyla ve hiç bitmeyen esrarengiz atmosferiyle ekran başına kitliyor.

4-) Sense 8

8 farklı coğrafyada yaşayan 8 ayrı insanın birbirleriyle gizemli bir şekilde kesişen hikayelerini ele alan Sense 8, şimdiden izleyicileri tarafından kült kategorisinde değerlendiriliyor.

5-) House Of Cards

Başkanlık için yarışan bir politikacının değişken politika hikayesinin anlatıldığı Netflix’in Orijinal Yayını olan House of Cards kurgusu ve oyuncularıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

6-) 13 Reasons Why ( Ölmek için 13 Sebep)

Lise çağındaki bir gencin okuldan döndüğü bir gün odasında bulduğu gizemli kutuyu açması ve kutudan çıkan gizemli kaseti dinlemesi üzerine ilerleyen hikayede aslında günlük hayatımızda pek de önemsemediğimiz olayların başkaları üzerinde ne kadar büyük etki yaratabileceğini gözler önüne seriyor.

7-) Daredevil

Görme yetisini kaybettiği için diğer duyuları başka insanlar daha gelişmiş olan ve gündüzleri iyi insanların haklarını savunan bir avukatın, geceleri Daredevil kimliğiyle şehri kötü insanlardan korumasını işleyen, soluksuz izleyeceğiniz Netflix’in Orjinal serisi olarak karşınıza çıkıyor.

8- ) BoJack Horseman

90’larda bir sit-com’da başrolde oynayarak ünlenmiş fakat yıllar geçtikçe popülerliğini kaybeden, insanların kendisini iyi hatırlamasını isteyen bir atın öyküsünün anlatıldığı komedi, yeri geldiğinde duygusal ve her karakterinin derinine inilerek hayat hikayelerinin anlatıldığı güzel bir animasyon dizisi.

9-) Orange Is the New Black

Orange Is the New Black

Gençliğinde yaptığı bir hata yüzünden cezaevine düşen Piper Chapman’ın, içinde bulunduğu yepyeni dünyada tutunma çabasının mizahi bir şekilde anlatıldığı tek solukta bitirilebilecek bir dizi.

YORUMLAR