#Genel

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook günümüzde en aktif olan ve herkesin tercih ettiği sosyal medya uygulamalarından sadece bir tanesi. Her ortamda dile getirilen ve günlük olarak herkesin konuştuğu bu uygulamanın içerisinde gün içerisinde binlerce şeyi aratabilirsiniz fakat birde bunları gören birileri varsa ne yapacaksınız? Sevgilinize facebook şifrenizi, annenize veya babanıza facebook şifrenizi verdiniz ve sizin facebook’da neler arattığınıza bakmak istiyor ne yapacaksınız? Yapacağınız şey belli. Hemen Facebook arama kayıtlarını sil bölümüne giriyorsunuz ve hızlı bir şekilde arama kayıtlarınızı tümden siliyorsunuz veya manuel olarak görünmesini istemediğiniz aramaları siliyorsunuz. Peki bunlar nasıl olacak? Facebook arama kayıtları nasıl silinecek? İşte tüm detayları şimdi sizlerle..

Zor bir şey değil hatta Facebook kullanmayı bilenler için çok kolay bir şey. Bu yöntemi uygulayabilmeniz için yapmanız gereken sadece şunlar; ”Facebook’un hesap ayarlarına giriyorsunuz. Daha sonrasında hareketler dökümüne giriyosunuz ve sol tarafta açılan menünün içerisinden ara menüsünü seçiyorsunuz. Karşınıza yeni bir sayfa çıkıyor ve bu sayfanın içerisnde ”arama kayıtlarını sil” diye bir buton var. Eğer butona tıklar ve karşınıza çıkan mesaja evet derseniz tüm arama kayıtlarınız Facebook üzerinden silinmiş olur.”

Evet, bu kadar hızlı ve kolay bir şekilde silinebiliyor. Biz sizlere bilgisayar üzerinden nasıl silinir? Bunu anlattık fakat diğer platformlar içinde yapacağınız farklı bir olay bulunmuyor. Ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz ve oradanda hareketler dökümüne giriyorsunuz. Daha sonrasında arama kısmından tüm aramış olduğunuz şeyleri siliyorsunuz.

Fotoğraf: Mashable.

YORUMLAR