#Genel

Facebook Messenger aylık 1 milyar kullanıcıya ulaştı

Facebook içi mesajlaşma sisteminin mobilde Facebook.com’dan ayrılarak ”Facebook Messenger” adında farklı bir uygulamayla hizmet vermesinin ardından aslında çok da uzun bir zaman geçmemesine rağmen neredeyse rekor denilecek boyutta hacim kazandığını söyleyebiliriz.

Facebook Messenger en son Nisan ayında 900 milyon kullanıcıya ulaşmıştı bugün ise aylık 1 milyar kullanıcının mesajlaştığı bir platform haline dönüştü. Bu başarı Mark Zuckerberg için WhatsApp’dan sonra kazandığı ikinci mesajlaşma uygulaması başarısı oldu zaten dünyanın lider mesajlaşma uygulamaları da artık bunlar.

Mark Zuckerberg Facebook Messenger’ın aylık 1 milyar kullanıcıya ulaşmasını Facebook Messenger ekibiyle birlikte meksika dalgası ile kutladı!

Facebook ileri görüşlü yürüttüğü stratejilerle gün geçtikçe çok daha başarılı bir firma oluyor bir düşünseniz dünyada kullanılan lider sosyal medyanın sahibi, dünyada kullanılan lider mesajlaşma uygulamalarının sahibi ve daha sahibi olduğu birçok gelişme aşamasında girişim bulunmakta. Bunun dışında Mark Zuckerberg’ün özel bir projesi olan dünyanın her köşesine interneti ulaştırma hizmeti üzerinde de çalışmalarını sürdürmekteler yani dünyanın geleceği hatta neredeyse günümüzün mihenk taşı olan ”internet” kavramının en üstündeki nokta artık Facebook diyebiliriz ancak tabiki Google’ı da unutmamak lazım.

YORUMLAR