#Genel

Facebook Messenger Üzerinden Marka Önerisi Yapılabilecek

Mark Zuckerberg’in geliştirmiş olduğu Facebook, Piyasaya giriş yaptığı günden bu yana oldukça farklı özelliklere sahip olmaya başladı. Uzun bir süre önce devreye alınan Facebook’un Messenger uygulaması artık kullanıcıların sohbet esnasında karşı tarafa ulaşabilmesini istediği bir markaları öneri olarak sunuyor.

Facebook Messenger uygulamasına arama bölümünde sohbet başlatmak istediğiniz bireyde ya da gruplar içerisinde arama yapabilme imkânınız bulunuyor. Bu aramalarda size listenizde yer alan bireylerin ve grupların içerisinden bir takım sonuçlar getirerek sohbete başlamanıza neden oluyor. Yeni yapılan güncelleme ile birlikte artık bu birey ve grupların dışında “Önerilen İşletmeler” bölümü de arama sonuçlarına eklenmiş oldu.

Uygulamada bu öneriler gerçekleştirmiş odluğunuz aramaya göre farklılık gösteriyor. Türkiye içinde yapılan arama alanında bu denemeyi gerçekleştirdiğinizde doğru sonuçlar çıkmasa bile yurt dışında Messenger ile iş ortaklığında olan markaların rahat bir şekilde karşılaşabilirsiniz.

facebook-messenger[1]

Facebook Messenger uygulaması ile birlikte Uber Taksi çağırmak oldukça kolay durumda. Uber ile yapılan anlaşmalar sonucunda işlemler başarılı şekilde çalışıyor fakat bütün markalar için de Messenger uygulamasının bir arama merkezi olarak çalışması oldukça büyük bir olay olacak.

Facebook Messenger’da önerilen mekan güncellemesi henüz beta olarak faaliyet göstermekte. En kısa zaman dilimi içerisinde tüm kullanıcılara gelecek olan güncelleme ile kullanıcılar arama üzerinden mekan önerilerini rahat bir şekilde alabilecek.

YORUMLAR