#Genel

Facebook Messenger’a Hızlı Ekleme Özelliği Getiriyor!

Facebook yapmış olduğu çalışmalar sonucunda mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi Facebook Messenger’a, Snapchat’in kolay eklemem özelliğini getirdiğini duyurdu. Facebook’un kendisinin geliştirmiş olduğu mesajlaşma platformu Messenger’ı herkesin kullanmasını isteyerek daha önce bir takım değişiklikler yaparak telefon numarası ile sohbet etme özelliği getirilmişti. Firma artık yapmış olduğu yeni güncellemeler doğrultusunda kişilerin birbirlerini hızlı ekleme gibi özelliğini sunuyor.

Facebook’un Messenger kullanıcılarına sunmuş olduğu yeni bu özelliği tam olarak yeni diyemeyiz çünkü, Messenger uygulamasının en büyük rakiplerinden bir tanesi olan Snapchat’in bu tarz bir özelliği sahip olduğunu biliyoruz. Snapchat’in kullanıcı profillerine özel olarak oluşturmuş olduğu “Kod Taratma Özelliği” ile kullanıcılar bir araya geldiğinde kullanıcı isimlerini sistemde aratmak yerine kamera üzerinden kullanıcını şahsına ait olan kodu taratarak kullanıcıyı arkadaşlar listesine eklemek oldukça kolay oluyor.

1[1]

Facebook’un gerçekleştirmiş olduğu özellikte tam olarak bu şekilde. Facebook Messenger kullanıcıların profillerine getirmiş olduğu özel QR CODE tasarımları ile birlikte artık tarama işlemleri yapılarak kullanıcılar rahatlıkla eklenebilecek.  Facebook’un planların arasında büyük ihtimal Facebook Messenger’ı sosyal medya üzerinden bağımsız hale getirerek WhatsApp gibi ayrı bir mesajlaşma platformu oluşturması bekleniyor. Böylece firma kullanıcılarına yakın bir zaman dilimi içerisinde WhatsApp + Facebook Messenger gibi bir hizmet sunabilir.

Facebook Messenger hakkında elde ettiğimiz bilgiler henüz bunlarla sınırlı en yakın zamanda yeni bilgiler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğiz

YORUMLAR