#Genel

Facebook’un Çalışanlarında Aradığı Nitelikler

Belki Facebook’ta işe başvurmayacak olabilirsiniz ancak dünyanın en büyük web şirketlerinden birisi olan Facebook’ta çalışacaklar için aranan nitelikleri biz yinede sizlerle paylaşmak istiyoruz, bu nitelikler diğer web şirketleri için işe alımda emsal niteliğinde olabilir.

 Facebook’un Çalışanlarında Aradığı Nitelikler

  • Değişim Yaratmış Olmak

Hayatının bir noktasında yarattığı projeleriyle veya çalıştığı şirketlerde bir konuda değişim yaratmış olmak çalışanların işe alımında büyük etken oluyor.

  • Şeffaflık ve Dürüstlük

Milyon dolarlık bir işi bozmuş olabilirsiniz, bu sizin başarısız olduğunuzu göstermez Facebook içerisinde ”şeffaflık” çok önemli bir konudur ekip arkadaşlarınıza ve şirketinize yönelik şeffaf ve dürüst olmalısınız bu sayede size güvenebilirler.

  • Sosyal Değerler Yaratabilmek

Zuckerberg; Facebook’ta çalışan birine neden burada çalışıyorsunuz diye sorduğunuzda size öncelikle para için değil de değer katabilmek ve bu ailenin bir parçası olmak için olduğunu söyleyecektir diyor.

Yani Facebook’ta sosyal değerler yaratabilmek çok önemli bu maddi konulardan önce gelmeli.

  • İşlerini Tamamlarlar

Nasıl giyindiğiniz, sakalanızın uzun olması veya bunun gibi ülkemizde iş hayatında değer konusu olan şeyler Facebook ekibi için önemli değil, ofis içerisinde veya evinizde çalışır olun önemli olan işinizi en iyi şekilde tamamlayabilmeniz, iş bitirici özelliğiniz Facebook için çok önemli etken bu sizin sorumluluk bilincinizi gösteriyor.

  • Değerlere Saygı

Belki de işe alınmak için ana etkenlerden biri olan bu madde Facebook içerisinde çok önemli bir konu şirket içerisinde 50 farklı ülkeden ve 50 farklı değerden kişilerle çalışabilirsiniz dolayısıyla farklı değerler ve kültürlere saygılı ve anlayışlı olmanız çok önemli.

 

 

YORUMLAR