#Mobil

Farklı alanlarda en popüler Android uygulamaları

Oyun, sosyal medya, müzik ve kişiselleştirme dört ana konusu üstünde Android’in en iyi uygulamalarına beraber bakalım. Eğer içeriğimizde bahsettiğimiz uygulamalar dışında severek kullandığınız ve önermek istediğiniz uygulamalar varsa lütfen yorumlara yazarak bizimle de paylaşın.

OYUN

Oyun alanında bir çok iyi uygulama var: Clash of Clans, Trafic Racer gibi uygulamalar sayabileceklerimiz arasında. Fakat, Blizzard’ın yapımcısı olduğu Hearthstone adlı oyun hepsinden bir tık öne geçiyor. Çalışması stabil ve depolama yeri olan her telefonun kaldırabileceği bir oyun. Blizzard’ın  yaptığı tüm oyunlar kuşkusuz eğlenceli ve grafikleri dinamik oyunlar. Şimdi tanıtım videosunu izleyelim:

Sosyal Medya

Bu kategoride yarışan iki uygulama var ama bunları açıklamadan önce biraz Sosyal Medyanın Android üstünde tarihine bakalım. Facebook ile başlayan sosyal medya akımı Android’de en çok kullanılan uygulamalar arasına girdi. Yıllar geçtikçe Facebook kullanıcısı azalmaya başladı ve insanlar Twitter’a geçmeye başladı. kullanışsız bir uygulama olması bunun en büyük nedenlerinden biriydi. Boş yere telefonun arkasında çalışan Facebook uygulaması şarjı bitiriyor, şarjı bitirmekle kalmıyor telefonun ramini de öldürüyor. Twitter’ın çıktığı sırada Snapchat ve Instagramda tam gaz yollarına devam ediyordu ve Twitter’ın önüne geçtiler. Snapchat, paylaşılan fotoğrafın belli bir saniye sonra kaybolması ve hikaye özelliğiyle ses getirdi. Instagram ise fotoğraf paylaşma platformuydu. Günümüzde Instagram hikaye özelliğini de getirmiş ve tüm sosyal medya uygulamaların özelliğini içinde barındıran bir hal almıştır. Ben Snapchat ve Instagram yarışı arasında oyumu Snapchat’e veriyorum çünkü benim için orijinal fikir her zaman en iyisidir bu yüzden hikayelerimi Snapchat’e daha fazla atıyorum. Her ne kadar oyumu Snapchat’e kullansam da Instagram’ın gelişimi ve kullanıcı sayısı yüzünden en iyi sosyal medya uygulamasını hak ediyor. Bu arada gelişmeleri takip etmek istiyorsanız @Dijitolog hesabını takip edebilirsiniz.

Müzik

Müzik uygulaması dediğimizde aklımıza iki uygulama geliyor: Apple Music ve Spotify. Apple Music yeni gelişmekte olan bir uygulama olduğu için Spotify bayrağı eline almış ve milyonlarca kullanıcıya harika ses deneyimi sunuyor. Bunlar dışında HiFi ses deneyimi sunan Tidal, sunduğu ses kalitesi ile rakiplerinin bir tık önüne geçiyor.

Kişiselleştirme

Kişiselleştirme denince akla tabiki Android gelir. Play Store’da birçok değiştirilebilir klavye ve launcher var. En çok beğendiğim Google Now (Asistan) Launcher çünkü telefonu yormuyor ve kullanışlı oluşu diğerlerinden kendini ayırıyor. Çok fonksiyonlu bir Launcher arıyorsanız TSF Shell Launcher 3D Iconlarından tutun da en ince animasyon efektlerine kadar konfigrasyon özgürlüğü sağlıyor.

 

ETİKETLER
YORUMLAR