Aslında hayatımızın her alanında çevre için yapabileceğimiz bazı şeyler var ancak biz alışkanlığımızın dışına çıkmaktan pek haz etmiyoruz.

Her gün defalarca Google’a giriyorsunuz, bilerek ya da bilmeden Google reklamlarına tıklıyorsunuz belkide bugüne kadar Google’a binlerce lira kazandırdınız.

 Peki kazandırdığınız parayla fidan dikilmesini ister miydiniz?

Tamamen bu konuya odaklanan Almanya menşeili bir proje olan Ecosia.org arama motorunu kullanarak sizde hergün belkide onlarca fidan dikilmesini sağlayabilirsiniz, şimdilik bazı konularda Bing destekli çalışan Ecosia arama motoru gelirlerinin %80’i ile fidan dikiyor, %20’si ise sunucu ve altyapı kaynakları için kullanılıyor yani kar amacı gütmeyen ve çevre için çalışan bir arama motoru!

Ecosia.org bugüne kadar ziyaretçilerden kazandığı parayla 4 milyon fidan dikmiş, sizde Ecosia‘yı kullanarak fidan dikimine katkıda bulunabilirsiniz, siteye girdiğinizde sağ üst köşede ne kadar fidan dikilmesine katkı sağladığınızı görerek arama motoru kullanım deneyiminizi de artırabilirsiniz.

Ecosia arama motoru

Yalnızca 3 kere girdim ve şimdiden doğaya 3 fidan kazandırdım.

Ecosia her yılki kazancını ve dikilen fidan sayısını onaylı resmi raporlar halinde sunuyor böylelikle güvenilirliğini kanıtlıyor.

Ecosia çevreci arama motoru

Ecosia ağaçlandırma projesi

 

YORUMLAR