#Genel

Gençlerin Hayatına Dokunan Sistem ApplyBAU!

Dünyayı değiştirenler ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır.

Steve Jobs‘un bu sözü benim inanç kaynağımdır!

Dünyayı değiştiren ve dünyayı değiştireceklere öncülük eden bazı girişimler, insanlar, projeler vardır, bu girişimler hiç beklenmeyen bir zamanda ortaya çıkar ve insanların hayatlarına dokunarak bir dönüm noktası yaratır.

Öğrencilerin hayatlarına dokunan ve binlerce gencin hayatını değiştiren bir girişimden bahsetmek istiyorum; ApplyBAU!

Ülkemizin rekabetçi ve öğrencileri tek tip insan olarak yetiştirmeyi amaçlayan, çoğumuza göre bozuk olan bu eğitim sistemi içerisinde yolunu kaybetmiş, umudunu yitirmiş ama ders dışında diğer alanlarda çok yetenekli adeta alanlarında devrimler gerçekleştiren, projeleri ve hayalleriyle dünyayı bir adım daha öne taşıyacak birçok genç bulunuyor bu gençlerin tek suçu kendilerine ait ilgi alanlarının olması ve bu ilgi alanları üzerinde çalışmak istemeleri, bu öğrencilerin tek suçu MEB’in dayatmalarına karşı kendi projelerini geliştirmiş olmaları ve hayallerinin peşinden gitmek için engellere rağmen çaba göstermeleri…

 Sizce bütün bunlar bir suç mu? Yoksa bir artı mı?

Ben Baran Bedir, bir ApplyBAU adayıyım bu sistemin gelişmesi ve ülkemin bozuk eğitim sistemi içerisinde inancını kaybetmiş nice öğrencilerine el uzatılması için çalışmak istiyorum çünkü bugün birilerinin benim elimden tuttuğunu bana inandıklarını hissediyorum Bahçeşehir Üniversitesi’ne ve ApplyBAU’nun yaratıcılarına, geliştiricilerine ve en önemlisi geleceğe, hayallerine inanan aday arkadaşlarıma teşekkür ederim, umarım yakın zamanda dijitolog.com’i ve buna benzer diğer projelerimi Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü Yeni Medya’da diğer arkadaşlarımla geliştirme fırsatını yakalarım inancımızı asla kaybetmeyelim hala bizimle beraber olan insanlar var bunu biliyorum!

Not: ApplyBAU mülakatlarında beni gerçekten dinlediğini hissettiğim değerli insan Tanzer Ercanpolat‘a ayrıca teşekkür ederim.

Baran Bedir

 

ApplyBAU

ApplyBAU mülakatından bir kare.

Öğrencilerden komisyon kararıyla bazıları mülakatlara davet ediliyor. Mülakatlarda çok samimi ve rekabetsiz bir ortamda sohbet havasında geçiyor öğrenciyle öğretmeni buluşuyor.

ApplyBAU Nedir?

ApplyBAU, üniversite adaylarının ÖSYS ile herhangi bir üniversiteye yerleştirmelerinden önce, yetenekleri ilgi alanları, becerileri ve projeleri ile istedikleri bölüme başvuru yapabildikleri bir üniversite başvuru-kabul modelidir.

ApplyBAU, 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi tarafından Türkiye’nin ilk ve en yeni üniversiteye burslu kabul modeli olarak hayata geçirilmiştir.

 

ApplyBAU

ApplyBau’dan kabul alan bir öğrenci.

Üniversite adayları YGS, LYS ile bir üniversiteye yerleştirilmeden önce ApplyBAU’ya başvuruda bulunarak üniversiteden burs ve kabul talebinde bulunurlar. Kabul talebinde bulunurken kendilerinden, otobiyografileri, kişisel özelliklerini ifade eden belgeler, yetenekleri, proje ve fikir çalışmaları, sosyal sorumluluk çalışmaları istenir. Öğrenci başvuruda bulunurken hangi alanda ve bölümde eğitim almak istediğini de belirtir.

ApplyBAU’nun 2016 ilk dönem mülakatları sona erdi 10 Nisan’da mülakat sonuçları açıklanacak, Bahçeşehir Üniversitesi bununla ilgili harika bir video hazırlamış;

 

 

ApplyBAU Hakkında Daha Detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayın.

YORUMLAR