#Genel

Google Adwords Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda hızla büyüyen ve bir çok webmaster arkadaşın kullandığı sistemlerden bir tanesi olan Google Adwords hakkında sizlere bugün detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız. Eğer Google Adwords’ün işleyişini merak ediyor ve sorularınız varsa bu konumuzu kesinlikle kaçırmayın.

Click-through-advertising-tips-thumb

Google Adwords, bir reklamcılık ağıdır. İnsanlar burada Google’a reklam verir ve şirketlerinin daha hızlı bir şekilde büyümesine olanak sağlarlar yani Google üzerinde verdiğiniz reklamlar sizi direk anahtar kelimenizde ilk sıraya taşır ve böylelikle hızlı bir şekilde satışlarınız etkilenmiş olur aynı zamanda ziyaretçilerinizde artmış olur. Google Adwords’ün reklam politikalarına uygun bir şekilde reklam verdikten sonra her türlü reklam için çalışma yaptırabilirsiniz. Her verdiğiniz reklam Google’da ilk sıraya çıkacak diye bir şey yok yani reklamlarınıza ve anahtar kelimelerinize orantılı bir şekilde tık başı ücret vermelisiniz. Örneğin; ”Oyun kelimesinde üst sıraya çıkmak istiyorsanız bu kelimeye 0,10 kuruş vermeniz sizi üst sıraya taşımaz hatta reklamlarınız gözükmez. Oyun kelimesi için en az 0,40 kuruş en fazla 5 ₺ tık başı ücret verebilirsiniz.”

Halen ilk sırada olma keyfini çıkartmaydıysanız ve denemek istiyorsanız şimdi Google Adwords’e kayıt olun ve hızlı bir şekilde sitenizi Google üzerinde ilk sıraya taşıyın. Hem satışlarınız etkilensin hem de ziyaretçileriniz artarak sitenizin anahtar kelimesinde etkin bir rol oynatın. Google’un bir alt sistemi olan ve milyonların kullandığı Google Adwords’e katılmak için şimdi kayıt olun ve reklamlarınızı vermeye başlayın.

Fotoğraf: Mashable.

YORUMLAR