#İnternet

Google Çevrimiçi Mesajlaşma İşine Mi Giriyor?

İnternet mecrasının iki büyük rakibi Google ve Facebook, Facebook ne yapsa Google ona karşı rakip bir manevra yapıyor aynı şekilde Google ne proje yapsa Facebook karşı manevraya geçiyor.

Geçtiğimiz yıl Facebook WhatsApp’ı satın alarak çevrimiçi mesajlaşma uygulaması işine sıkı bi giriş yapmış ve WhatsApp’ın da olağan popülaritesiyle büyük karlar ederek çok iyi yerlere gelmişti, meğerse Google’da bu konuda boş durmuyormuş ve geçtiğimiz yıl rakibi Facebook’a karşı  bir hamle yaparak en popüler 2. çevrimiçi mesajlaşma uygulaması Telegram’ı satın almak için Rus firmaya 1 milyar dolarlık bir teklif götürdü Google CEO’su Sundar Pichai, Telegram CEO’su Pavel Durov ile yaptığı bu konudaki görüşmesinden olumsuz sonuçla ayrılmak zorunda kaldı.

Telegram’ın CEO’su uygulamanın 1 milyar dolardan fazla ettiğini bu teklifin düşük bir teklif olduğunu söylemişti. Bunun üzerine Google meğerse 1 yıldır kendi çevrimiçi uygulaması üzerinde çalışıyormuş.

Google’ın üzerinde çalıştığı çevrimiçi mesajlaşma uygulamasının yapay zeka destekli piyasadakilerden çok farklı benzersiz bir uygulama olduğu söyleniyor, Google’ın çevrimiçi mesajlaşma konusunda yakın zamanda ciddi bir girişim yapacağını düşünüyoruz bekleyip göreceğiz.

[haber id=”927″]

YORUMLAR