#Genel

Google sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtacak

Gelecek hafta yapılacak Google’ın geliştiriciler için düzenlediği konferans Google I/O’da Google’ın Android VR adını verdiği sanal gerçeklik gözlüğünün tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Google birkaç ay önce Google Cardboard adı verilen sanal gerçekliği herkesin deneyimleyebilmesi amacıyla ürettiği basit karton gözlüğünü uygun fiyatıyla piyasaya sürmüştü, Google’ın bu adımından sonra gerçek kalitede bir sanal gerçeklik gözlüğü üreteceği bekleniyordu.

google cardboard

Google Cardboard

 

Orta kalite bir gözlük olacak

Google’ın piyasaya sunacağı yeni sanal gerçeklik gözlüğünün yüksek kalite olmayacağı hatta Oculus ve HTC’nin gözlüklerinden daha düşük kalitede olacağı belirtiliyor, dolayısıyla bütçeyi zorlamayan uygun fiyatlı bir gözlük olacak diyebiliriz bu sayede Android kullanıcıları gibi değişik bütçe aralıklarına sahip kullanıcıların da tercih edebileceği bir ürün olacak.

Gelişmeleri haftaya düzenlenecek olan Google I/O konferansından takip edecek ve sizlerle paylaşacağız ancak şimdilik yeni bir Google sanal gerçeklik gözlüğü tanıtılacak diyebiliyoruz.

[haber id=”1090″]

YORUMLAR