#Sosyal Medya

Güle güle Vine, Twitter Vine’ı kapatıyor

Bir zamanların en popüleri (belki de hala popüler) özel içerik tarzıya kendine has içerikler oluşturulmasını sağlayan ve viral reklamın en iyi ortamlarından biri haline gelen Vine, Twitter’ın almış olduğu bir kararla sanal dünyaya veda ediyor yani tam anlamıyla kapanıyor.

Uzun zamandır Twitter’ın zarar ettiğiyle ilgili haberler internet mecralarında dolaşmakta hatta bu konuyla ilgili biz de haber yayımlamaktayız çünkü bu bir gerçek. Evet, Twitter dünyanın en büyük sosyal ağlarından bir tanesi ancak zarar ediyor ve şu son bir yıl içerisinde kendisini geliştirmek için inanılmaz çaba sarf ediyor ve bir çok yenilik getiriyor.

Yine de yapmış olduğu tüm yenilikler zarar etmesini engelleyemedi çünkü Twitter’a bağlı olan Vine gibi alt grup şirketler var ve bu şirketler belki de Twitter.com’dan daha fazla zarar ediyor ve her gün Twitter’ın kan kaybetmesini sağlıyor yani Vine kangren olmuş bir kol gibi Twitter’ı günden güne ölüme sürüklüyor. Twitter ise iş gücünde küçülmeye gitme amacıyla Vine’ı kapatacağını açıkladı.

Vine’ın yaratıcısı konuya Twitter üzerinden tepki gösterdi.

Bir diğer yandan 2013 yılında Vine fikrini ortaya çıkaran ve bir miktar para karşılığı çalıştığı şirket olan Twitter’a bu fikrini satan Rus Yusupov Twitter hesabı üzerinden Don’t sell your company! ( Şirketinizi satmayın!) şeklinde bir Tweet atarak tepkisini ve üzüntüsünü belirtti.

Aslında bu tepki girişimcilik dünyası için oldukça önem taşıyor ve gelişmekte olan fikirler veya şirketlerin satışında ne kadar dikkatli olunması gerektiğini ve bu çıkış döneminin çok kritik bir dönem olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu tweetinin dışında Rus Yusupov bu konuda tweetlemeye devam ediyor;

 

Rus, Vine’ın yeni jenerasyon için en kadar önemli olduğunu ve girişimciler için ilham kaynağı olduğu konusunda tweetlerine devam etmekte.

Bu içerik The Kaan Özkorkmaz desteğiyle yayımlanmıştır.
YORUMLAR