#Mobil

Hangi Telefonu Almalı?

Son zamanlarda bu soru fazlasıyla kafa karıştırmaya başladı; ”Hangi telefonu almalıyım? Telefon alırken nelere dikka etmeliyim? Telefonum özellikleri nasıl olmalı?” derken bu sorularla birlikte kafa gittikçe karışıyor. Bunun haricinde insanlar nasıl bir telefon alacağını henüz kesin olarak bilemese de biz sizlere bu konuda yardımcı olmak istedik. Sizlerin ihtiyaçlarına göre önerebileceğimiz bazı telefonlar var ve bunların hepsini aşağıda sizler için listeledik!

htc-10-1

Telefon dediğin sağlam olur! Nerede o eski Nokia 3310? Hiç biri artık yok, artık hangisini yere atarsan at direkmen ya camı kırılıyor ya da telefonların bir yerleri çizilip, büzülüyor. Bunların hepsinden sizi koruyabilecek tek şey; ”Kırılmaz cam” evet, eskiden böyle birşeye ihtiyaç duyulmazken şimdilerde birde bunu çıkarttılar. Peki tüm bu herşeye rağmen biz hangi telefonu almalıyız? iOS cephesini mi seçmeliyiz yoksa android üzerinde mi yoğunlaşmalıyız?

  • Bir kere hız istiyorsanız ve telefonunuzu ömür boyu kullanmak istiyorsanız bizim size önerebileceğimiz telefon iOS işletim sistemine sahip olacaktır ve bu telefonun en az iPhone SE veya iPhone 6 olmasını isteriz.
  • Diğer bir yandansa şuanda alabileceğiniz android işletim sistemli bir telefon var mı? derseniz bizce yok. Samsung, LG kullanmış birisi olarak hangi android telefon olursa olsun sizi yarı yolda bırakıyor. Android telefonların her ne kadar batarya gücü fazla olsa da bir zamandan sonra akıllı telefon olmaktan çıkıyorlar ve yerlerine saçma bir işletime sahip olan telefon geliyor.

Fotoğraf: Mashable.

YORUMLAR