#Girişimler

Hepsiburada’dan Hepsipay Ödeme Sistemi

İnternetten satış yapabileceğiniz bir web sitesi kurduğunuzda olmazsa olmazlar arasında kredi kartıyla ödeme yöntemi geliyor bu da ”sanal pos” dediğimiz kavramı ortaya çıkarıyor.

Eğer bir e-ticaret siteniz veya hosting siteniz varsa sanal posunuz olmadan neredeyse satış yapamazsınız, ancak sanal pos almak da kolay değil, bankalar yeni açılan şirketlere sanal pos vermiyorlar ve en az 6 ay gibi bir süre geçmesini, belirli bir sermaye koymasını bekliyorlar.

Acilen internet üzerinden nakit akışı olması gereken şirketlerde ve girişimlerde ise 6 ay değil 6 saat bile satışların durması büyük zararlara yol açabiliyor, bundan dolayı sanal poslarını kiralayan yani ek bir firma aracılığıyla belirli komisyonlar karşılığında kredi kartıyla ödeme alınmasını sağlayan ödeme şirketleri dünyada ve ve ülkemizde de popülarite kazanmaya başladı.

Hepsiburada.com yakın zamanda kurduğu D ödeme isimli elektronik para ve ödeme şirketiyle Hepsipay markası adı altında sanal pos alternatifi bir ödeme sistemi sağlıyor.

Hepsipay ödeme sistemi

Eğer yeni kurulmuş bir şirketseniz (şahıs şirketi veya ltd. şti. fark etmiyor) ve sanal pos edinemiyorsanız ya da bütün bunlarla uğraşmak istemiyorsanız bunun için bir aracı arıyor ve tek ekran üzerinden bütün nakit akışını raporlarla görmek istiyorsanız Hepsipay Hepsiburada yani bir nevi Doğan Online Holding çatısı garantisiyle size bu hizmeti veriyor.

Komisyonları hakkında henüz bir bilgimiz yok ancak internet sitesinde düşük komisyon oranlarıyla hizmet verildiği yazıyor, henüz yeni hayata geçirildiği için yüksek komisyonlar almayacaklarını düşünüyoruz. Yeni kurulmuş şirketlere Hepsipay’i önerebiliriz kendilerine ulaşarak ilerleyen günlerle ilgili performans raporları hakkında bilgi edinecek ve yeni bir yazıyla sizlere de paylaşacağız.

YORUMLAR