#Sanal - Artırılmış Gerçeklik

HTC, yenilik ile geliyor: 6DOF VR Kulaklık Seti!

HTC, VR cihaz kategorisi için önemli bir gelişme ile gündeme geldi: HTC Link 6DOF sanal gerçeklik gözlüğü, 6 derecelik serbest takip özelliği ve iki adet 3.6 inçlik ekranı ile kullanıcısıyla buluşuyor!

Hadi yeni HTC ürünü HTC Link 6DOF ile tanışalım:

İlk olarak, Japon sitesi Mogura VR’ın bağlantıyı gündeme getirdiği 6DOF birçok önemli VR gözlükte bulunmayan 6 derecelik serbest takip özelliğiyle geliyor. HTC Link, HTC’nin en yeni akıllı telefonu U11 ile eşleştirilebiliyor ve sanal gerçeklik gözlüğü kullanıcıların 360 derecelik görüş açısıyla uygulamaları keşfetmesine ve oyun oynamasına olanak sağlayacak. U11’in HTC Link ile uyumlu olmasının nedeni telefonun Snapdragon 835 ve 4GB RAM kombinasyonuna sahip olması. Qualcomm platformu, Adreno 540 GPU sayesinde grafikler açısından oldukça iyi bir performans sunuyor. HTC U11 ile çalışacak olan 6DOF, kulaklık seti ve iki uyumlu denetleyicinin üzerinde ve Sony’nin PlayStation VR’a benzeyen harici bir sensör kullanılarak izlenebilecek ışıkları var. Kamera ve denetleyiciler de kutuda paketlenmiş şekilde bulunuyor.

Cihazın özelliklerini incelediğimizde, 90Hz yenileme oranına sahip iki adet 3,6 inç 1080 x 1200 LCD paneline sahip olduğunu belirtiyor. Ayrıca 110 derecelik görüş alanına (FOV) sahip ve 554 gr ağırlığında. İçerik açısından HTC, popüler bir anime olan Ghost in the Shell ile yeni bir deneyim için bir araya geliyor.

 

HTC LİNK 6DOF ile ilgili görsel sonucu

 

Ne yazık ki, HTC Link yalnızca Japonya pazarı için tasarlanmış gibi görünüyor ve şirket ürünü diğer ülkelerde piyasaya sürmeyi planlamıyor. HTC Link’in tek bir ülkeyle sınırlı olmasının nedeni şirketin Google Daydream platformunda çalışacak 6DOF takip özelliğine sahip bağımsız bir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirmek için Google ile ortak çalışma yürütmesi olabilir. Aynı şekilde, ilginç bir zaman ile karşı karşıyayız: Geçen hafta Google, 6DOF izleme özelliğine sahip yeni bağımsız VR kulaklıklar ürettiğini açıkladı ve HTC, ortaklık yaptığı ilk örneklerden biri oldu.

 

 

 

Kaynak: https://uploadvr.com/htc-link-new-6dof-vr-headset-japan/

ETİKETLER
YORUMLAR