#Genel

Huawei P9 ile küresel pazar payını %8,5 artırdı

Dünyanın en büyük 3 telefon üreticisinden birisi olan Huawei yeni piyasaya sunduğu Huawei P9 ve P9 Plus ile yüksek oranda ürün talebine ulaştı ve pazar payını %8,5 artırmış oldu.

P9 ve P9 Plus’ın, satışa sunulmalarını takip eden ilk 6 hafta içinde Çin, Fransa, Finlandiya ve İngiltere’ye, 2,6 milyon adet sevkiyat gerçekleştirildi. Bu rakam aynı zamanda, Huawei P9’un P8’e göre %130 oranında daha yüksek bir satış başarısı elde ettiğine de işaret ediyor. Huawei, 2016’nın ilk çeyreğinde küresel pazarda 28,3 milyon ürünün sevkiyatını gerçekleştirirken, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %64 oranında bir sevkiyat artışına da imza attı. Huawei ayrıca, bölgesel pazarlarda da gözle görülür bir büyüme gerçekleştirdi.

[haber id=”1578″] Büyük Oranda Artan P9 Satışları: Huawei P9 tanıtıldığı günden itibaren ciddi bir popülariteye de kavuştu ve son derece önemli ön sipariş ve satış rakamlarına ulaştı. Örneğin Çin’de; Londra tanıtımının ardından Huawei P9 için 5 milyondan fazla ön sipariş geçildi.  Almanya’da da büyük ilgi gören Huawei P9, ülkenin önemli teknoloji yayınları Hardware Luxx ve Allround-PC tarafından, tavsiye ve teknoloji ödüllerine layık görüldü.

huawei p9

Huawei Leica ile yaptığı işbirliğiyle çift lensli bir kamerayla geliyor.

Huawei’nin Leica ile gerçekleştirdiği iş birliği ile ortaya çıkan P9 çift lensli kamerasıyla, son derece şık bir akıllı telefonla en güzel fotoğraf karelerinin elde edilmesi için tasarlandı. Huawei P9 akıllı telefon fotoğrafçılığını bir sonraki boyuta taşırken, kullanıcıların hem renkli hem de siyah beyaz çekimlerde en göz alıcı sonuçları almalarını sağlıyor. Anlaşılan Android platformunda önümüzdeki günlerde de en çok tercih edilen markalardan birisi Huawei olacak.

YORUMLAR