#Genel

Hurriyet.com.tr projeleriyle liderliğe yürüyor

Hali hazırda Sabah Gazetesi’nden sonra Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 2.  en büyük haber portalı olan Huriyet.com.tr yeni nesil interaktif habercilik projeleri ve girişimleriyle liderliğe yürüyor gibi görünüyor.

Son olarak Facebook Messenger chat haber botunu kullanıma açan Hürriyet Gazetesi’nin sosyal medya da haber sunma konusunda da lider olma potansiyeli taşıdığını düşünüyoruz. Hürriyet, Facebook Messenger için geliştirdiği chat haber botu sistemiyle kullanıcılarına uygun yani kullanıcılarının ilgilendikleri konuda haberleri hızlı şekilde sınmayı amaçlıyor. Gün geçtikçe kullanıcıların kendi içeriği kendisinin seçtiği yani sunulan içeriğe mahkum olunmayan seçici içerik anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz bununla bağlantılı olarak Hürriyet’in böylesi bir adımı Türkiye’de bir ilk olarak atması gerçekten oldukça değerli.

 Facebook Messenger Chat Haber Botu Nedir?

Facebook Messenger kullanıcıları için geliştirilen kullanıcıların talepleri doğrultusunda sunulan kullanıcıya haber sağlama sistemidir. Facebook Messenger üzerinden Hurriyet.com.tr’nin sayfasına mesaj atarak haber botunu kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Mesaj attıktan sonra anında size yanıt veren Hurriyet.com.tr Facebook sayfası botu size haber kategorilerini sunuyor siz de bu kategorilerden biriyle geri cevap verdiğiniz takdirde o kategorinin güncel haberlerini listeliyor.

Bu tip yeni nesil habercilik projelerini artırmayı hedefleyen Hurriyet.com.tr’nin bu çizgide emin adımlarla ilerlediği takdirde çok daha başarılı olacağını düşünüyoruz.

 

YORUMLAR