#Sosyal Medya

Instagram güncelleme! Canlı yayınlarınızın tekrar izlenilmesini istiyorsanız Instastory’de paylaşın

Instagram, yeni güncellemesi ile canlı videonuzu  Instagram hikayenizde paylaşma seçeneğini sunuyor. Bu sayede, daha fazla arkadaşınız ve takipçileriniz yayını tekrar izleyebiliyor ya da kaçırdıkları canlı yayınları  yakalayabiliyor.

Yayınınız sona erdiğinde, dilerseniz 24 saat boyunca Instagram hikayenizde bulunacak olan canlı yayın videonuzun tekrarını ‘paylaş’ butonu ile takipçilerinize sunabilirsiniz.

 

Takip ettiğiniz biri bir canlı yayın tekrarı paylaştığında, hikayeler çubuğundaki profil fotoğraflarının altında bir oynat düğmesi görürsünüz. Videoyu izlemek ve orijinal yayındaki yorumları ve beğenileri görmek için oynat düğmesine dokunmanız yeterli olacaktır. Ayrıca, 15 saniye ileri veya geri gitmek için ekranın sağ veya sol tarafına dokunabilirsiniz. Canlı video tekrarını cevaplamak için “Mesaj Gönder” e dokunabilirsiniz.

 

Özetle;

iOS ve Android için yayınlanan 10.26 kodlu güncelleme ile Instagram’a, kullanıcılar tarafından yapılan canlı yayınların, yayın bitiminden sonra hikayeye eklenebilmesi özelliği eklendi. Böylelikle özellikle hayranı olduğu kişiyi takip edenler, o kişi/kişilerin canlı yayını hikayelerine eklemesiyle, canlı yayını kaçırmış olsalar da hikayeler kısmından videoya ulaşabilecek. Canlı yayın tekrarlarının da diğer hikayeler gibi 24 saat yayında kalacağı bildirildi. Ancak bu tamamen isteğe bağlı bir özellik. İstemeyen kullanıcılar, paylaşım butonunu kapatarak hikayeye ekleme yapmamayı tercih edebilecek.

Hikayeye eklenen canlı yayın tekrarlarında, beğeni ve yorumlar da gösterilecek. Birden fazla video paylaşılması durumunda ise uygulamanın üst kısmında oklar belirecek ve kullanıcılar izlemek istediği videolar arasında geçiş yapabilecek. Instagram’ın 10.26 kodlu son güncellemesi ile iOS ve Android için yayınlanan özellik, yüklemeye hazır durumda.

 

 

YORUMLAR