#Genel

Instagram Güncellemeyi Erteledi

Instagram mecrasını kasıp kavuran ve herkesin aklında soru işaretleri uyandıran Instagram’ın yeni zaman tüneli güncellemesi kullanıcıların değişikliğe olan negatif tepkisi üzerine bir süreliğine ertelendi.

Instagram yapacağı güncellemeyle kronolojik içerik akışı sistemini terk edecek ve kendi geliştirdiği bir algoritmaya bağlı olarak sadece sizinle alakalı olabileceğini düşündüğü içerikleri ve sadece sizin bildirimlerini açtığınız kişilerin paylaşımlarını size gösterecekti ancak bunun kritik bir hata olduğunu fark ederek şimdilik bu güncellemeyi iptal ettiğini düşünüyoruz.

Instagram birkaç haftadır bu güncellemeye hazırlanıyor ve öncesinde web’de ve uygulamasında bazı ön güncellemelerle kullanıcıları hazırlıyordu bütün bunlara rağmen kullanıcılar böyle bir güncellemenin gereksiz olduğunu dahası güncellemeyi tam olarak anlayamadıklarını ve Instagram’da çeşitli karışıklıklara yol açtığını çeşitli paylaşımlarıyla belirtti.

 

Ayrıca iki gündür kullanıcılar yeni güncellemeye uyumlu olarak paylaşımlarının takipçilerine ulaştırılması için bildirim özelliğinin açılmasını talep ediyor.

Turn me on, if you want to 😊

@newtonfaulkner tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Neyse ki şimdilik bunların hiçbirine gerek kalmadı ancak Instagram yenide böyle bir güncellemeyi hayata geçirmeyi düşünürse elbette sizi haberdar edeceğiz.

YORUMLAR