#Genel

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram yeni bir güncelleme daha yaptı! Sürekli olarak gelişim içerisinde instagram’a geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme daha geldi ve bu sefer ki güncellemeyle birlikte; ”Instagram hesabını dondurma özelliği” gelmiş oldu. Eskiden bir link sayesinde tüm instagram hesabımızı kökten siliyorduk fakat bu gelen güncellemeyle birlikte artık bu sorundan kurtularak instagram hesabımızı istediğimiz zaman açabiliyor ve geri kapatabiliyoruz. Bizde sizlere bu özelliği nasıl kullanabileceğinizi anlatan bir makale hazırladık. İşte sizlere; ”Instagram hesabı nasıl dondurulur?” adlı konumuz…

Instagram son zamanlarda fazlasıyla popülerleşen bir uygulama haline geldi. İnsanlar burada fotoğraflarını paylaşıyor ve burada birşeyler uğruna diğer insanlarla yarışıyor. Instagram’da her zaman herşey yolunda gitmek zorunda değil. Birileri sizin canınızı sıkmış olabilir, derdiniz olabilir veya artık instagram’ı kullanmak istemiyorsunuzdur fakat tüm bunlara rağmen hesabımızı öylece bırakıp gidecekmiyiz? Hayır instagram hesabımızı donduracağız ve bize insanların ulaşmasını engelleyeceğiz. Nasıl olacak?

  • Şimdi bu gelen güncellemeyle birlikte artık instagram hesaplarınız donduruluyor. Evet, bunu anladık fakat bunu nasıl yapacağız? Bunu yapmak için instagram hesabınızın ayarlar bölümüne giriyorsunuz ve daha sonra ayarlar bölümünde en altta ”hesabımı dondur” gibisinden bir butonun olduğunu görüyorsunuz. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza bir pencere açılıyor ve bu sayfada size birşeyler soruluyor. Bunları yanıtladıktan sonra instagram hesabınızı dondurabiliyorsunuz fakat unutmayın; ”Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman geri açtınız diyelim. Tekrar dondurabilmeniz için aradan 7 gün süre geçmesi gerekiyor.”

Fotoğraf: Mashable

YORUMLAR