#Sosyal Medya

Instagram’ın yeni özelliği Instagram Stories nedir?

Instagram’ın yeni hayata geçireceği bu sistem adından da anlaşılacağı üzere kendi hayat akışınızın hikayesini fotoğraflarınızla yapmanıza olanak sağlıyor. Alıştığımız Instagram’da istediğiniz fotoğrafınızı tercihen filtreleyip yayınlıyor ve ta ki siz silene kadar fotoğrafınız profilinizde yayında kalıyordu. Instagram’ın geliştirdiğini belirttiği bu yeni sistemde ( Instagram Stories) yine aynı şekilde istediğiniz fotoğrafınızı seçiyor, tercihen filtreliyor ve yayına alıyorsunuz ancak Stories sistemine göre gönderdiğinizde fotoğrafınız yalnızca 24 saat yayında kalıyor ve zaman dolduğunda kendi kendine siliniyor.

Birçok internet kaynağında ve kullanıcıların da görüşlerine göre Snapchat’den çalıntı olduğu iddia edilen bu sistem aslında tam olarak Snapchat’in yaptığını sağlıyor diyebiliriz yani artık karşımızda Instagram’ın içerisinde bir normal alışılagelmiş Instagram bir de Snapchat göreceğiz dersek yanlış olmaz.

Instagram yeni özelliğini dün resmi hesabından yaptığı bir paylaşımla kullanıcılarına tanıttı


Ayrıca kullanıcılarına kendi dillerinde ”Instagram Stories’e Merhaba Deyin” başlıklı bir mail atarak sistemin detaylı tanıtımını da yapmış oldu.

Gönderilen mailde; ”önümüzdeki birkaç hafta boyunca sadece profilinizde kalmasını istediklerinizi değil, gününüzün her anını paylaşmanıza olanak tanıyan yepyeni Instagram Stories özelliğini kullanıma açacağız. Bu fotoğraflar ve videolar, slayt gösterisi formatında, sizin hikayeniz olarak bir arada görünecek.” şeklinde bir açıklama bulunuyor

Sınırsız paylaşım hakkı

Ayrıca Instagram Stories’in tanıtım mailinde kullanıcıların story şeklinde (hikaye modunda) istediği kadar paylaşım yapabileceği ve bu konuda bir sınırlarının olmadığı yazmakta ancak hatırlatalım ki bu paylaşımlar zaten 24 saat sonra yok olmuş olacak!

Instagram Stories hakkında görüşlerimizin yer aldığı içeriği kısa süre içerisinde Dijitolog’da paylaşmış olacağız…

Fotoğraf: Techcrunch

YORUMLAR