#Genel

iPhone’un 5 Etkili Özelliği

Apple’ın üzerinde tüm gücüyle çalıştığı iPhone serisinde oldukça etkili özellikler yer alıyor. Her güncelleme ile firma tarafından farklı özellikler eklenerek kullanıcılarına sunuyor. Bu yazımızda ise standart olarak iOS yazılımlarında kullanıcıya sunulan beş özellikten bahsedeceğiz.

Gelen Mesaja Kilit Ekranından Cevap Verin

2-45-298x530[1]

Ekran kilidiniz aktif modundayken size bir mesaj geldiğinde bu mesaja cevap vermek için kilit ekranını kaldırıp daha sonra menüden mesajlara girmenize gerek yok. Kilit ekranı üzerinde gelen mesajı sağdan sola doğru bir parmak hamlesi ile sürüklediğinizde hemen altında bir klavye ve metin kutucuğu yer alacaktır. Bu alandan mesajlara cevap verebilirsiniz.

Aktif Olan Uygulamalardan Gelen Bildirimlere Geri Bildirim Yapma

3-44-298x530[1]

Ekran kilidiniz aktif durumda ve arka planda açık olan uygulamalarınızdan sizlere bildirim geldiğinde bu tarz bildirimlere cevap vermek için uygulamanın menüsünü kullanmanıza gerek yok. Kilit ekranı üzerinden bildirimden sağdan sola doğru sürüklediğiniz de en altta cevap yazma alanı bulunacaktır. Bu alan üzerinden geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Uygulamaların Harcadıkları Güç Miktarları

4-45-298x530[1]

Cihaz üzerinden Ayarlar > Pil Alanı sekmesini takip ederek hangi uygulamanın ne kadar güç sarf ettiğini görebilirsiniz.

Ses Kayıtları Zamanlama ile Silin

5-43-628x530[1]

Video ya da ses kayıtlarınızı bir kişiye gönderdikten sonra bir süre sonra telefondan silmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için ise Ayarlar > Mesajlar yolunu takip etmeniz yeterli olacak.

Mesajları Sessize Alma

7-41-752x530[1]

Size sık bir şekilde mesaj atanları görmek istemiyorsanız bu kişilerin mesajlarını engelleyebilirsiniz. Mesajını sessize almak istediğiniz bir kişinin mesajının altındaki detaylara tıklayın ve ekranı aşağıya doğru çekin. Rahatsız Etme ibaresini aktif hale alın.

YORUMLAR