#Mobil

İşletmeler için WhatsApp geliyor

1 milyardan fazla kullanıcıyla dünyanın en büyük mesajlaşma servisi WhatsApp direkt olarak kullanıcılarından kar elde edebilmeyi amaçlayan resmi olarak henüz bir isme sahip olmasa da ”İşletmeler için WhatsApp” diye adlandırabileceğimiz şirketlerin iç iletişimi ve global pazarlar arası iletişimi sağlayan servisini test aşamasına aldı.

Reuters haberine göre WhatsApp işletmeler için geliştirdiği servisini Y Combinator içinden seçtiği bir girişim şirketi olan ve büyükbaş hayvanlar için akıllı bantlar üreten Cowlar ile deniyor. Cowlar’ın kurucusu Umer Ilyas, hayvanlardan topladıkları verilerden yola çıkarak çiftçilere WhatsApp İşletmeler uygulaması aracılığıyla çiftçilikle ilgili öneri bildirimlerinde bulunduklarını açıkladı.

umer ilyas cowlar

Co-Founder Cowlar Umer Ilyas

Umer Ilyas’ın bu açıklamasının ardından WhatsApp’ın işletmelere özel bir servis geliştirdiği kesinlemiş oldu. Ancak henüz işletmeler için WhatsApp’ın ne gibi özelliklere sahip olduğu konusunda hiçbir bilgimiz yok.

Kurumsal işletmeler genel olarak şirket içi anlık iletişimi sağlamak için Slack kullanıyor fakat WhatsApp’ın da kurumsal iletişimde hakimiyet sağlama isteği üzerine yeni işletmeler için WhatsApp ve Slack’de beklemediğimiz yenilikler ve güncellemelerle karşılaşabiliriz görünen o ki anlık kurumsal iletişim konusu gün geçtikçe rekabet içeren bir alan haline geliyor.

YORUMLAR