#Genel

Jobs’un 5 Öğretisi

Kimimiz için inovatif bir lider, kimimiz için gaddar bir yönetici Steve Jobs, ancak çoğumuzun onun hakkında hemfikir olduğu bir yanı var;

O teknolojiye yeni bakış açıları getirdi ve kalıcı devrimler yaptı!

Teknolojinin devrimcilerinden birisi olan Jobs‘un hayatı boyunca edindiği deneyimlerle söylediği kayıt altına alınan sözlerinden yola çıkarak 5 öğreti hazırladık.

 

 SInırlarınızı aşın!

O hayata dair toplumsal sınırları aşmayı kendisine amaç edinmişti, gençliğinde bir hippiydi, bir dönem kendisine Zen Budizmine adamıştı ve toplumun genel yargılarına kendisine bağlamıyordu.

en iyisini yapın!

Yaptığınız iş yerleri süpürmek veya çöp toplamak bile olsa işinizde en iyi olun, dünyanın en iyi çöpçüsü olun bi sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Farklı düşünmeye çalış!

Önce etrafındakilerin kalıpsallaşmış düşüncelerini anla sonra farklı perspektiflerden düşünmeye çalış ve bir farklılık yarat yani yaptığın işte ya da hayatında farkını ortaya koymayı, farklı düşünmeyi amaç edin.

inanın!

Tanrıya, budizme, ineğe, evrene her ne olursa olsun inandığınız birşey olsun hayatınız için iyi şeyler olacağına ve hayalleriniz gerçeğe ulaşacağına olan inancınızı asla sarsmayın, onun dediği gibi; ”Hayat bazen kafanıza bir tuğla indirebilir, sakın inancınızı kaybetmeyin

işe yaramayanları hayatınızdan kaldırın!

İşe yaramayan ve sadece size engel olan her ne ise onları hayatınızdan uzaklaştırın, başarılı olmak istiyorsanız başarılı insanlarla beraber olmalı ve başarı ruhunu edinmelisiniz bu işin başka yolu yok.

 

 

YORUMLAR