#Yeni Medya

LinkedIn herkes için yeni görünümüne kavuştu

Uzun süredir aynı tasarıma sahip olan LinkedIn, şirket sayfasının görünümünü yenileme, grupların görünümünü yenileme ve yöneticiler için yeni yönetim paneli gibi tasarımları opsiyonel olarak yayımlamaya başlamıştı bu da bize LinkedIn’in yıllardır aynı olan tasarımında ciddi değişikliklere gideceğinin işaretlerini veriyordu.

19 Ocak’da blogundan yaptığı açıklamanın üzerine opsiyonel olarak (kullanıcının tercihine bağlı) yeni tasarım seçeneğini yayına aldı ve bu tasarımın kullanıcı deneyimini göz önünde test etmeye başladı. Bir aydan uzun süren bu gerçek zamanlı test aşaması artık sona erdi ve LinkedIn bütün kullanıcıları için yeni görünümüne kavuştu.

LinkedIn’in yeni tasarımına geçmesiyle birlikte modern ve Flat tasarım çizgilerini rahatlıkla algılayabiliyoruz. Markanın uzun süredir aynı çizgide devam etmesi ve ardından tasarımını değiştirmesi normal koşullarda çok faydalı olmayabiliyor ve kullanıcı alışkanlıkları değiştiği için çok fazla negatif geri bildirim alınabiliyor ancak LinkedIn’in bariz şekilde bu değişime ihtiyaç duyduğu hatta kullanıcılarının LinkedIn’e ilettiğini biliyoruz.

LinkedIn profil sayfası

LinkedIn profil sayfası tasarımı.

YORUMLAR