#Genel

MacBook’lar Yenilendi! Roze Altın Seçeneği Geldi

Apple dün MacBook’ları güncelledi ve anında Apple Online Store üzerinden satışa sundu.

Kasası hala aynı olan MacBook’larda değişim görünenin arkasında yani kaputun altında gerçekleşmiş. Yeni işlemciler ve grafik kartı kullanılmış, Roze Altın seçeneği ve +1 saat pil ömrü eklenmiş durumda.

Yeni MacBook’un güncellemesi zaten gündem konusuydu yani bekliyorduk, beklediğimiz MacBook hala aynı inceliğe ve hafifliğe sahip olmasına rağmen performans ve pil olarak güzel artışlar mevcut ancak fiyatları hala teknik özelliklerine göre piyasanın çok üstünde ve maalesef satın alımında negatif bir etki ortaya çıkarıyor.

Yeni İşlemci ve Teknik Detaylar

Yeni MacBook’ta çok az enerji harcayan ve buna rağmen ortalama bir performans sunan Intel M serisi işlemci kullanılmaya devam ediliyor ancak güncellenen MacBook’ta kullanılan işlemci M serisinin daha hızlısı ve bir üst segmenti.

Yeni MacBook’ta 6. nesil çift çekirdekli Intel Core M serisi işlemci kullanılıyor.

  • Normal modelde 1.1 GHz hızında Intel Core m3
  • Üst modelde 1.2 GHz hızında Intel Core m5

işlemci kullanılıyor.

Yeni macbook işlemci

Yenilenen işlemcinin kullandığı enerji miktarı düşerken performansının %15 civarında artış gösterdiği söyleniyor.

Daha güçlü görüntü

Grafik kartı yenilenen MacBook Intel HD Graphics 515 grafik kartını kullanıyor bu sayede grafik gücü gerektiren işlemlerde %25 daha iyi!

MacBook yenilendi

 

+1 Saat Pil ömrü

MacBook’ta klasik olarak dikdörtgen şeklinde pil yerleşimi kullanılmamış verimliliği artırmak için konturlu pil tasarımı denilen özel bir pil üretilmiş ve bu pil birkaç kattan oluşarak klasik pil yerleşimine göre daha büyük boyutta ve daha az yer kaplıyor.

MacBook konturlu pil

 

En renkli gelişme, roze altın

Bu zamana kadar işlemci, grafik kartı ve pil gibi teknik detaylardan bahsettik ancak Apple kullanıcıları bir Mac’i Mac yapan şeyin tasarım olduğunu çok iyi bilirler.

Yeni MacBook roze altın seçeneğiyle artık çok daha şık diyebiliriz, önceden iPhone’larda kullanılan ve çok beğenilen pembeye dönük Roze Altın rengi birçok kullanıcı tarafından seviliyor ve her üründe aranıyor.

Yeni MacBook roze altın

YORUMLAR