#Genel

Medium nereye gidiyor? Kullanıcılar ne düşünüyor?

Twitter’ın kurucuları tarafından hayata geçirilen ve sade yapısıyla ün kazanan Medium bu Nisan ayında 50 milyon dolar yatırım almıştı, aradan iki ay geçti ve Medium’da neler olduğunu sizler için araştırdık.

Yatırım turunun bitmesiyle birlikte Andreessen Horowitz’ten Ben Horowitz ve JLabs CEO’su Judy Estrin Medium yönetim kuruluna katılacağını açıkladı, her geçen gün kullanıcı sayısını artıran Medium Türkiye’de giderek daha fazla ilgi çekmeye başladı özellikle girişimcilik, iş hayatı  ve daha çok profesyonel konularda yayınlar içeren Medium platformu iş hayatında aktif olan kitle tarafından takip ediliyor ancak bunun yanında klasik blog konuları olan; seyahat yazıları, kişisel deneyimleri de içeren Medium genel blog okuyucusu kitlenin de uğrak yeri halinde diyebiliriz.

Medium Türkçe’de düzenli olarak blog yazan ve sıradan blog sitelerinde okuyabileceğiniz blog yazılarından çok daha kaliteli blog yazıları olduğunu hatırlatmak isteriz.

medium türkçe

Medium Türkçe anasayfası

Blog yazarları neden Medium kullanıyor?

Bu konu üzerinde araştırmalar yaptıkça ve farklı yazarlarla görüştükçe herkesin ortak noktasının ”sade blog deneyimi” olduğunu görüyoruz, Medium o kadar sade ve kullanışlı bir altyapıya ve tasarıma sahip ki blog yazarları için kağıda yazıyormuşçasına yazı yazma deneyimi sunuyor. Ayrıca Medium için bir bloglama sosyal ağı diyebiliriz, WordPress tabanlı kurduğunuz bir blogda sosyal ağ gibi beğeni, etkileşime geçme gibi imkanlar bulamıyorsunuz fakat Medium’da blog yazınız aynı zamanda bir sosyal ağın içerisinde yayınlanmış oluyor bu yönüyle de Medium blog yazarları için bir uğrak nokta diyebiliriz.

[haber id=”1345″]

Medium‘a katılıp blog yazısı okudukça daha fazla blog yazısı okuma ihtiyacı hissediyorsunuz çünkü yazı okumak size yorucu bir iş gibi gelmiyor, Medium’un yapısı yazarlar için de bir ilham kaynağı oluyor ve yaratıcı yazılar ortaya çıkabiliyor.

 

 

YORUMLAR