#Mobil

Messenger’a bahsetme ve mesaj reaksiyonu özellikleri geliyor

Ülkemizde lider konumda olamasa da Amerika’da en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’a iki yeni güncelleme geliyor.

Facebook’un ürünleri hakkında haberleri paylaştığı blog sitesinde gün içerisinde yayımlanan bu iki yeni özellik grup mesajlaşmalarını daha eğlenceli ve kullanışlı kılacak.

Facebook Messenger Mention Reaction

Mesaj Reaksiyonları

Mesaj Reaksiyonu, gönderilen mesajlara ekleyeceğin küçük emojilerle o anki düşünceni karşı tarafa kısa yoldan gösterebilmeni sağlıyor. Örneğin, sana gönderilen sevimli bir kedi fotoğrafına kısa yoldan kalp emojisi kullanarak duygunu ifade edebilirsin ya da programlanan davete gidip gitmeyeceğini onay veya reddetme emojileriyle gösterebilirsin.

Tek yapman gereken gelen mesaja uzun süre basılı tutarak çıkacak olan kalp, gülücük, üzgün, kızgın, evet veya hayır emojilerini seçmek olacak.

Reaksiyon Facebook Messenger

Bununla birlikte gönderdiğin mesajlara verilen tepkileri mesajının sol alt kısmında kimlerin reaksiyon gösterdiğini üstüne tıklayarak detaylı bir şekilde görebileceksin.

Facebook Reaction Messenger

Bahsetme

Bahsetme özelliği ile grup mesajlaşmaları içinde istediğin kişiye direkt bildirim oluşturabileceksin. Tek yapman gereken “@” işaretini başa koyman veya bahsetmek istediğin kişinin isminin ya da kullanıcı adının ilk birkaç harfini yazarak otomatik olarak çıkan listeden seçmen olacak.

Bu özelliği kullanarak gönderdiğin mesajda bahsettiğin kişinin ismi sen ve diğer grup üyeleri tarafından vurgulanarak görülecek.

Facebook Messenger Mention

Bahsedilen kişiye özel olarak bildirim gelecek ve bildirimi açarak kısa yoldan mesaja erişebilecek. Bu yeni bildirim türünü sadece bahsedilen kişi görebilecek.Facebook Messenger Mention 2

Reaksiyon ve Bahsetme özelliği Facebook’un işletmeler için çıkardığı hizmet Workplace’in mesajlaşma uygulaması WorkChat için de aktif olacak.

Amerika bölgesinde kullanıma sunulan bu iki özellik ilerleyen günlerde Türkiye ve dünya çapında kullanıcılar için erişilebilir hale gelecek.

 

YORUMLAR