#Girişimcilik

Neden LinkedIn Hesabı Açmalıyım?

LinkedIn için kısa ve net bir tanımlama yapabiliriz: ”İş profesyonellerinin sosyal ağı”

Yani LinkedIn iş hayatı üzerine kurulmuş olan bir sosyal ağdır aynı zamanda LinkedIn sizin iş yeteneklerinizi gösteren, ve iş geçmişiniz hakkında bilgi veren bir online CV’nizdir.

Eğer iş hayatının içerisindeyseniz ki blogumuzu okuyanların çoğunun bu kitleye dahil olduğunu biliyoruz, 20 Milyon üyesi bulunan ve her geçen saniye büyüyen LinkedIn’e sizde katılmalısınız neden mi? İşte size 5 neden:

 1-) Yeni İş İmkanları

LinkedIn’de eski dostlarınızı bulabilir veya alanınızla ilgili şirketlere, yöneticilere ve iş konularına ulaşabilir ve aradığınız işle ilgili insanların potansiyellerini görebilirsiniz.

 2-) O Pozisyona Nasıl Birisi Alınıyor?

Mesela Turkcell’de İK yöneticisi olmak istiyorsunuz, LinkedIn’de Turkcell’in İK yöneticisinin CV’sine ulaşarak böyle bir pozisyona nasıl biri alınıyor diye fikir edinebilirsiniz.

 3-) Yetenek Avcılarına Yem Olun

Sağlam CV’li başarılı bir çalışanı kim istemez? LinkedIn’de şirketlerin yetenek avcıları da bulunuyor ve belki de o avcılardan birisi profilinizi ziyaret ederek size yeni bir iş teklifi gelmesini sağlayacak kim bilir…

 4-) Güncel Kalın

Patronunuz, veya firmanızın en düşük maaşlı çalışanı LinkedIn kullanıyor olabilir, iş hayatında yenilikleri yakalayabilmek ve güncel kalmak çok önemlidir, patronunuz bu ağı kullanırken sizin kullanmanız patronunuzun hoşuna gidebilir ayrıca neden kendinizi iş hayatında tanıtmayasınız.

5-) Keşfet

Size Facebook’ta olmayı böyle bir içerik yazarak önermiyoruz ama LinkedIn’i öneriyoruz çünkü orası keşfedilmesi gereken insanların hatta yeni iş alanlarının olduğu bir mecra, yeni bir iş alanı ortaya çıktığında LinkedIn’de yer alacağından emin olabilirsiniz o halde neden keşfetmeyesiniz? İş hayatı keşfetmeyi bekler…

 

YORUMLAR