#Genel

Nokia Dijital Sağlık Alanına Giriyor

Geçtiğimiz yıl dünyadaki cep telefonu marka ve operasyonunu Microsoft’a satan ve şirket olarak küçülmeye giden hatta birçok ülkede operasyon merkezlerini kapatan Nokia piyasada uzun süre sessizliğini korumuştu.

Bugün yaptığı açıklamayla bir yılın üzerine sessizliğini bozarak tekrar ticari faaliyetlerine geri dönüyor yine teknoloji alanında ancak bu sefer ”sağlık teknolojisi”

Nokia’nın belki de hiç deneyimi olmadığı bir alan olan dijital sağlık teknolojisi, giyilebilir teknolojik sağlık ürünleri pazarında artık yeni ve güçlü bir oyuncu diyebiliriz. Akıbetinin akıllı telefon sektörü gibi olmaması için dijital sağlık ve belki de giyilebilir elektronik sağlık ürünleri alanında ciddi yenilikler yapması gerektiğini söylemeliyiz.

Nokia Fransa yine bir Fransız markası olan dijital sağlık alanında 2008’den beri özellikle giyilebilir teknolojik ürünler üreten Withings markasını 191 milyon$’a satın aldı, Nokia’nın gelecek yıllarda dijital sağlık alanında liderlik yapmak istediği bu hamlesiyle kesinleşmiş oldu, anlaşılan Nokia’yı önümüzdeki senelerde alışmış olduğumuz gibi telefon üreten bir firma değil de sağlık alanında yenilikçi ürünler üreten bir firma olarak göreceğiz.

[haber id=”645″]

YORUMLAR