#İnternet

NT’den Bir İlk WhatsApp Üzerinden iş Başvurusu

Türkiye’nin birçok ilinde şubesi olan eğitim ve kültür perakendecisi NT dijital mecra üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

NT bugünlerde Türkiye için bir ilki daha gerçekleştirerek evinizde otururken akıllı telefonunuzla videonuzu çekip WhatsApp uygulamasıyla NT’ye göndererek iş başvurusunda bulunabilmenizi sağlıyor.

NT İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Zıbak; “Uyguladığımız İK yöntemleriyle sektörde her zaman fark yaratmayı ve ekibimizde çalışmak isteyenlerin bize daha kolay ulaşmasını hedefliyoruz. WhatsApp’tan başvuru yapmak isteyenler, videolarını çekerek bize CV’lerini ulaştırabilecekler. Bu uygulamayı şu anda iş başvurusu için kullanan ilk ve tek şirketiz.

Amacımız; daha çok kişinin daha hızlı bir şekilde bize ulaşmasını sağlayarak istihdamı artırmaktır. Geçtiğimiz yıl “Karekod” ile iş başvurusu yapanlar arasından yüzlerce kişiye istihdam sağladık. WhatsApp uygulaması ile bu sayıyı daha da yukarılara çekmek istiyoruz. NT olarak her geçen gün büyümeye devam ediyoruz ve gücümüzü ekip arkadaşlarımızdan aldığımıza inanıyoruz şeklinde bir açıklama yaptı.

Nasıl Başvuruluyor?

Başvuracağınız pozisyon için kendinizi tanıtan 1 dakikalık videonuzu çekip, Ad/Soyad, doğum tarihi, il/ilçe bilgilerini ekleyerek 0538 068 NT NT telefon numarasına WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz, ilgili departman inceleme yaptıktan sonra size dönüş sağlıyor.

YORUMLAR