#Girişimler

Öğrencilerden Kodlama Öğreten Uygulama ”Scode”

Yazılım hayatımızın her yerinde diye söylenip dururuz, yazılım öğrenmenin çeşitli yollarını deneriz. Ancak öğrenmenin önünde bir yapamama korkusu, sıkıcı gelmesi gibi problemler bizlerin yazılım öğrenme isteğimizin önündeki başlıca engeller oluyor. Bunun bilincinde olan genç arkadaşlarımız Kadir Can Kırkoyun, Kaan Kırkoyun ve Barış Ceviz  yazılım öğrenebilmemiz için çok yaratıcı bir uygulama geliştirdiler.

Kadir Can Kırkoyun yazılım öğrenimi yaymak isteyen bir genç ve bu işin başlangıçta sıkıcı olduğunu farkına vararak yazılım öğrenimini kitlelere yaymanın en kolay yolu onu bir mobil uygulamayla oyun gibi sunmak olduğunu söylüyor.

Scode kurgulanmış hikayeler ile yazılım öğrenimi sağlayan bir mobil uygulama. Scode’da savaş, mufak, makyaj, medya ve futbol gibi 5 farklı senaryo bulunuyor, senaryolardaki ilerlemeleri programlama kodları ile sağlıyorsunuz, böylelikle yazılım öğrenmek sanki oyun oynar gibi veya gündelik bir iş içerisindeymiş gibi gerçekleşiyor.

scode uygulaması

Scode ile çeşitli senaryolar ile ilgi alanınıza uygun şekilde yazılımcılığı öğreniyorsunuz.  Scode şimdilik Android platformunda yer alıyor, programın yapımcısı Kadir Can Kirkoyun  1 ay içerisinde programın başta iOS olmak üzere diğer platformlar üzerinde de yayınlanacağını söyledi. Programa Play Store’dan ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Genç girişimci arkadaşları takipte kalacağız.

[haber id=”721″]

YORUMLAR