#Genel

PayPal Türkiye’deki operasyonlarını durduruyor!

İnternet ve ekonomi dünyası için Türkiye’yi ilgilendiren çok önemli bir gelişmeyle karşı karşıyayız, PayPal web sitesinde bir kamuoyu bilgilendirmesi paylaşarak Türkiye’deki operasyonlarını durdurduğunu açıkladı.

PayPal Türkiye operasyonu durduruyor

Yakın zamanda yukarıdaki notu web sitesi üzerinden paylaşan PayPal 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren Türkiye’deki bütün aktif hizmetlerini durduracağı yönünde kesin bir açıklamada bulundu, Türkiye’de her gün aktif olarak  binlerce kişi PayPal kullanıyor ve birçok şirket PayPal ile ortaklık içinde çalışarak ödemelerini alıyordu. PayPal hizmetlerinin durdurulmasıyla büyük mağduriyetler ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

PayPal neden Türkiye’deki operasyonlarını durduruyor?

Her yıl resmi hizmet vermek için BDDK’ya lisans yenileme başvurusunda bulunan PayPal’ın lisans güncelleme başvurusu bu sene kamuoyu tarafından bilinmeyen bir sebeple yenilenmedi dolayısıyla Türkiye’de hizmet verme hakkı da sona ermiş oldu. Bu süreçten itibaren özellikle internet üzerinden ödeme alan birçok firma ve web sitesi mağdur olacak gibi görünüyor zira internet mali piyasasının büyük bir dilimi PayPal ile çalışmaktaydı.

Paypal lisans yenileme için tekrar başvuruda bulunacağını ve mağduriyeti ortadan kaldırmak için elinden geleni yapacağına dair de bir açıklama yaptı, gelişmeleri takip ediyor olacağız.

 

 

YORUMLAR