#Genel

PayPal Türkiye’ye ne zaman geri geliyor?

Haziran 2016’da Türkiye’deki faaliyetlerini BDDK’nın lisansını iptal etmesi üzerine durdurmak zorunda kalan PayPal tüm kullanıcılar için şok etkisi yaratmıştı. Sadece kullanıcılar için değil yıllık 800 milyon dolar piyasa hacmi olan PayPal Türkiye’nin Türkiye’de faaliyetlerini durdurmuş olması internet e-ticaret sektörünü ve para akışını da büyük ölçüde etkiledi.

PayPal Türkiye CEO’sunun faaliyetlerin durdurulduğu zaman yapmış olduğu açıklamada ”en kısa sürede geri dönmeyi planlıyoruz” demesi PayPal’ın geri dönmesi konusunda umutları artırdı. Son dönemde aldığımız bazı duyumlar ise PayPal’ın Türkiye’de faaliyetlerini tekrar başlatması için BDDK ile anlaşmaya çalıştığı yönünde.

[haber id=”1305″]

Anlaşmanın içeriği ve BDDK ile ne konuda görüşme yapıldığı şuan için bilinmiyor ancak duyumlara göre PayPal Türkiye’ye gelirse Cross Border (sınır ötesi) sistemini uygulayacak yani Türkiye’de faaliyetleri aynen devam edecek ancak bir Türk kullanıcı PayPal üzerinden yurtdışı alışverişi yapamayacak bu sayede BDDK’nın istediği gibi bütün alışverişler Türkiye içinde dönecek ve vergiler de ülke içinde kalacak.

Tahminlere göre PayPal Türkiye faaliyetlerinde kullanılacak sunucular da BDDK’nın talebi üzerine Türkiye’de barınacak.  Bütün koşullar olumlu gittiği sürece 2017 Mart ayı gibi PayPal’ın tekrar Türkiye faaliyetlerine başlaması bekleniyor.

 

ETİKETLER
YORUMLAR